21. srpna 2012 10:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Jeden z šéfů Facebooku prodal akcie za 400 milionů dolarů

Facebook na burze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook na burze | foto: ČTK

SAN FRANCISCO Jeden z ředitelů internetové sociální sítě Facebook Peter Thiel minulý týden prodal zhruba 20 milionů akcií tohoto podniku. Získal tak kolem 400 milionů dolarů (osm miliard korun). Vyplývá to ze zprávy pro regulační úřady.

Prodej byl podle zprávy součástí obchodního plánu, který Thiel zahájil v polovině května. Thiel, který patří mezi zakladatele internetového platebního systému PayPal, byl jedním z prvních vnějších investorů do Facebooku. V podniku stále vlastní zhruba 5,6 milionu akcií, napsala agentura Reuters.

ČTĚTE TAKÉ:

V pondělí se cena akcií Facebooku propadla na nové rekordní minimum 18,75 dolaru. Od květnového debutu firmy na burze tak klesla o více než polovinu.

Akcie Facebooku stále oslabují

Facebook vstoupil na akciový trh Nasdaq s emisní cenou 38 dolarů. Po krátkém vzestupu však jeho akcie prakticky neustále oslabují. Za poklesem podle analytiků stojí hlavně pochybnosti o tom, zda je firma schopna pokračovat v růstu, který vykazovala před vstupem na trh.

Společnost Facebook vykázala za letošní druhé čtvrtletí čistou ztrátu 157 milionů dolarů (přes tři miliardy korun). Po odečtení jednorázových nákladů souvisejících s emisí akcií však dosáhla zisku 295 milionů dolarů. Čtvrtletní tržby stouply o 32 procent 1,18 miliardy dolarů.

Lidovky.cz, ČTK

Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk
Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk

Trávíte s dětmi prázdniny a sháníte tipy na aktivity? My si doma občas hrajeme s bublinami, což moje kluky moc baví. Rádi je vyfukují, koukají, jak je tvořím já a praskají je.