19. února 2014 11:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Jízdenky bude opět prodávat firma, kvůli které je stíhaný Dvořák

Martin Dvořák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Dvořák | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Pražský dopravní podnik prodlouží kritizovanou smlouvu s firmou Cross Point na prodej jízdenek ve vestibulech metra. Nepodařilo se mu vybrat nového dodavatele. Původní smlouvu s Cross Point, přitom podnik vypověděl vloni na podzim kvůli nevýhodnosti.

Nová dohoda s Cross Point potrvá od března do konce srpna bude nastavena pro podnik výhodněji, než tomu bylo v minulosti. Podnik tím prý ušetří zhruba deset milionů. Kolik za služby do léta zaplatí, neuvedl.

"Další způsob provozování prodejních míst ve vestibulech metra DPP diskutuje se zástupci hlavního města," doplnil mluvčí mluvčí DPP Jiří Štábl. Tendr na čtyřletý prodej jízdenek za 170 milionů podnik na začátku roku zrušil, přihlásil se totiž jen jeden uchazeč.

ČTĚTE TAKÉ:

Původní smlouvu s Cross Point už dřív podnik označil za předraženou. Údajně nevýhodnými službami spojenými s prodejem jízdenek v metru se navíc od loňska zabývá policie.

Zakázka pro DPP byla podle ní zmanipulována ve prospěch dodavatele. Kriminalisté kvůli tomu stíhají čtyři lidi. Mezi nimi bývalého ředitele dopravního podniku Martina Dvořáka a jednatele Cross Point Pavla Švarce.

Muži čelí obvinění z porušení povinnosti při správě cizího majetku a z pletich při veřejné soutěži a veřejné dražbě, za což hrozí až osmileté vězení. Oba jakékoli provinění popírají. Mezi stíhanými v této části kauzy je podle médií i bývalý radní pro dopravu Radovan Šteiner, exředitel úseku služeb dopravního podniku Tomáš Petana.

Lidovky.cz, ČTK

ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta
ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta

Jak to u vás vypadá, když dáte dětičky na hlídání tátovi?