21. června 2009 13:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Jobs prý prodělal transplantaci jater, o jeho stav se zajímají investoři

Bývalý generální ředitel společnosti Apple Steve Jobs. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý generální ředitel společnosti Apple Steve Jobs. | foto: ais.badische-zeitung.de

NEW YORK Generální ředitel společnosti Apple Steve Jobs prodělal před dvěma měsíci údajně transplantaci jater a zotavuje se dobře. Napsal to v sobotu list Wall Street Journal bez upřesnění zdroje. Mluvčí firmy se k údajné operaci odmítl vyjádřit. Uvedl jen, že se Jobs po půlroční zdravotní pauze vrátí do firmy podle plánu na konci června.

Jobs (54) prozradil v srpnu 2004, že se léčil s rakovinou pankreatu. Jeho vyzáblá vizáž ale během minulého roku vyvolávala spekulace, že má charismatický spoluzakladatel Apple vážnější zdravotní komplikace. Jobs začátkem ledna oznámil, že má v těle léčitelnou nerovnováhu hormonů a že po pauze bude opět firmu řídit.

O Jobsův zdravotní stav se silně zajímají investoři, protože po jeho návratu do firmy koncem 90. let šla firma Apple silně nahoru s novými produkty, napsala AP. Vedle nových Macintoshů bodovala Apple v poslední době zejména přehrávači iPod a mobily iPhone.
ČTK