10. února 2011 16:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

John odvolal šéfku pošty Hrdou, dobrovolně odejít odmítala

Marcela Hrdá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marcela Hrdá | foto: ČTK/Česká pošta

PRAHA Ministerstvo vnitra odvolalo generální ředitelku České pošty Marcelu Hrdou z funkce k 28. únoru. Poštu dočasně povede vrchní ředitel divize korporátní služby a řízení zdrojů Vladimír Měkota. Hrdá si odvolání dnes převzala. Informovalo o tom ministerstvo vnitra.


Čtěte více:


Kvůli dobrovolnému odchod z čela České pošty tlačil ministr vnitra Radek John na Hrdou už delší dobu. John jí vyčítá nekoncepčnost, rušení poboček a podcenění přípravy na transformaci ze státního podniku na akciovou společnost.

Lidovky.cz o tlaku na Hrdou informovaly ve čtvrtek 3. února. V pátek s ministr John informaci potvrdil v tiskové zprávě. Nového generálního ředitele má vybrat výběrová komise. Výběrovou komisi chce John složit z odborníků. Chce oslovit například náměstka ministerstva financí Zdeňka Zajíčka, který v minulosti například vedl dozorčí radu pošty. "Složení výběrové komise budu konzultovat s premiérem (Petrem) Nečasem, abychom hned od počátku předešli jakýmkoliv pochybnostem," uvedl John.

Společně s Hrdou má podle plánu ministra vnitra skončit i řada vrchních ředitelů jednotlivých úseků, které šéfka České pošty do funkcí jmenovala. Nová politická garnitura místa ve vedení státního podniku plánuje obsadit svými lidmi.

Lidovky.cz, ČTK