6. října 2016 19:37 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

K prodeji mláďata ježků, zbraně i drogy. Facebook má problémy se svým ‚tržištěm‘

Facebook – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook – ilustrační foto. | foto: Shutterstock

SAN FRANCISCO Facebook spustil službu Marketplace (česky tržiště) v pondělí ve Velké Británii, USA, Austrálii a Novém Zélandu. Sociální síť později uvedla, že kvůli technické závadě se záhy na portálu objevily nabídky, které zásadně porušují pravidla užívání, informuje The Guardian.

Obrázky nelegálních drog, střelných zbraní, hadů nebo mláďat ježků k prodeji se objevily na Marketplace díky prvním uživatelům služby. Stejně tak se vyskytly reklamy nabízející hotovost za ruční práce. Došlo tak k porušení zásad a pravidel Facebooku pro prodej nefyzických věcí, včetně služeb.

„Jakmile jsme rozšířili přístup pro uživatele, narazili jsme na technický problém. Ten zapříčinil to, že nefungoval náš schvalovací systém. Proto se tam objevily záhy produkty a nabídky, které porušovaly naše zásady komerce. Bohužel byly viditelné i pro ostatní uživatele služby,“ uvedl ve svém prohlášení Facebook podle The Guardian.

„Pracujeme na tom, abychom problém opravili. Brzy začneme znovu kontrolovat obsah a předejdeme tím dalšímu porušování pravidel. Omlouváme se za tento incident,“ stojí dále v prohlášení.

Marketpalce má konkurovat mj. portálům eBay a Amazon. Zároveň má zefektivnit nákup a prodej předmětů na Facebooku. Měsíčně ho pro tento účel využívá více než 450 milionů uživatelů.

Lidovky.cz