10. dubna 2012 20:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Euroodbory v akci: kadeřnice nesmí mít 'jehly' a šperky

Kadeřnice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kadeřnice | foto: Reuters

BRUSEL/LONDÝN Kadeřnice, které si i v práci libují ve vysokých podpatcích a špercích by měly zpozornět. Sdružení EU Coiffure zastupující evropské salony a odbory evropských kadeřníků se totiž podle britského bulvárního tisku chystají podepsat dohodu, která by kadeřnicím v Evropské unii mohla tyto doplňky ze zdravotních důvodů zakázat.

EU Coiffure a odboráři z UNI Europa Hair & Beauty jsou sociálními partnery Evropské komise, která v unii přichází s návrhy nových zákonů a norem.

ČTĚTE TAKÉ:

Dohoda, kterou by obě uskupení měla podle The Sun a Daily Mail podepsat ještě v dubnu, by pak putovala právě do komise s výzvou, aby podle ní připravila celoevropská pravidla.

Návrh by museli schválit europoslanci

Boty na podpatkách nechte letos na jaře v botníku.

Boty na podpatkách nechte letos na jaře v botníku.

K tomu, aby se tak stalo, by i v případě, že by na to komise nakonec přistoupila, což jisté není, tato dohoda ale musela projít i přes europoslance a také členské země EU. A dá se čekat, že by to snadné být nemuselo. Koneckonců i z komise už nedávno zaznělo, že zatím nejde o nic než rodící se návrh, který ani ještě nebyl podepsán.

Například Chris Grayling z britského ministerstva práce pro zaměstnanost už prohlásil, že je třeba vytvářet nová místa, ne je "zabíjet".

Kadeřníci by měli nosit příhodné oblečení a boty

"Takovýto druh stupidity je třeba zastavit. Nedává to žádný smysl a udělám vše, abych to zastavil," řekl Grayling ve zmiňovaných listech. Podle britské federace kadeřníků by nová pravidla ročně přišla kvůli ztrátě času a zvýšení byrokracie tento sektor v Británii tři miliony liber.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

"Pracovníci by měli nosit příhodné oblečení a zejména boty s protiskluzovými podrážkami," píše se například v připravované dohodě. Ta by měla vést také k tomu, aby se lépe plánovala pracovní doba a organizace práce tak, aby se předcházelo emocionálním kolapsům kadeřnic či kadeřníků.

Lidovky.cz, ČTK