Diskuse k článku: Kalouskův nápad s novými kolky? K ničemu, myslí si likérky

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 24
  • Poslední: 20.9.2012 13:05
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Novák 20.9.2012 6:19

No, já tedy nevím,

ale ruku na srdce: Kdo z vás se kdy podíval na kolek na lahvi před tím, než ho utrhl a lahev otevřel? Já tedy nikdy. Kdyby se mě někdo zeptal, co na tom kolku je, tak mu musím po pravdě odpovědět, že nevím.

P. Broda 20.9.2012 10:00

Re: No, já tedy nevím,

Asi tak nějak to je kolek měl funkci pro celníky a ne aby spotřebitel zkoumal jestli je pravý nebo není poškozený ..

J. Koloušek 19.9.2012 22:00

je to o penězích.

  Je to  všechno o peněz ích  a zase si na to Kradousek něco přirazí a z neštěstí druhých bude zase byznys, Nejvyšší čas aby  šli od válu drží se toho jak h...o košile.

I. Schmalzkopf 19.9.2012 21:41

Povídám sériová čísla kolků, jako bankovky. A na příděl.

Ať si hokynář ručí za pasportovanou kořalku a výrobce za osud jemu přidělených kolků.. obzvlášť ty kolky s ochrannými prvky jsou důležité. S koncesovaným výrobcem a sítí koncesovaných obchodníků vznikne nulový prostor pro uvádění černoty do oběhu. Resp. mimo legální prostor bude jen zboží z trestné činnosti.

Možná pak orgánové pochopí co, jak a kde kontrolovat, zabavovat a lidi zavírat. Jednodušší už by to nebylo nikdy.

J. Frgalova 20.9.2012 10:40

Re: Povídám sériová čísla kolků, jako bankovky. A na příděl.

přesně tak, kontroly specializ.prodejen celníky by probíhaly mnohem jednodušeji, než nyní, kdy obíhají tisíce obchodníků, kteří to stejně mezitím stačili vyhodit či vylít do kanálu.

Zřízení spec.prodejen by možná trošku rozhýbal i trh s nebyt.prostory, přibylo by kvalifik.zaměstnanců.

Co lahev, to již koupený kolek-cenina od které je doklad o nabytí součástí účetnictví (= zaplacená spotř.daň výrobcem), a co obchodník to licence.

A falešné kolky? Kde to černé zboží budou nabízet, v jaké prodejně, v té licencované? Poctivý obchodník si nedovolí přijít o živnost, kvůli nějakému darebákovi. Nepoctivý nechť o licenci přijde.

Samozřejmě, že podvodníci budou alkohol šmudlit někde v garáži , ale to se nedá nic dělat, důležité je, aby se to ztratilo z oficiálního trhu. A když si nějaký náruživý spotřebitel svého podvodníka najde a chce pít pančovaný alkohol, ať si jej najde, ale na legálním trhu nemá takové zboží co pohledávat.

P. Balcar 20.9.2012 11:00

Specializované prodejny má Norsko

a taky má světově známého experta na otravu methylalkoholem.

Stačí si najít v turistických průvodcích pro Norsko pasáž o alkoholu a chlastacích výletech do Dánska.

Specializované prodejny nejsou řešení, ale další komplikace legální distribuce a impuls pro ilegální distribuci nezdaněného alkoholu.

J. Frgalova 20.9.2012 12:55

Re: Specializované prodejny má Norsko

já netvrdím, že ilegální alkohol zmizí úplně, nebo že někteří šetřílci jej nebudou poptávat a někteří podvodníci jej nebudou šetřílkům prodávat.

Já chci jen, aby zmizel z běžného legálního trhu. Ten kdo chce ilegální alkohol ať si jej ilegálně sežene (= mimo oficiální trh) a klidně se jím napájí od rána do večera, ale nechť mne nenutí, abych přemýšlela v běžném obchodě u nás na vesnici o tom, zda je ten rum OK, nebo je "ometylovaný".

Výlety norských, či dánských občanů za ilegálním alkoholem jsou pro eliminaci "metylu v etylu" v našem státě irelevantní.

J. Frgalova 20.9.2012 13:05

Re: Specializované prodejny má Norsko

až tu bude můj příspěvek 5x tak se nedivte LN nefungují. Měli by ubrat na reklamě a více přidat na funkcionalitách běžné internetové aplikace ( diskuzního fora)

P. Skřivan 19.9.2012 20:45

Nevšiml jsem si, že by jediný Kalouskův nápad,

něco přinesl. Podobné to nepochybně bude i v tomto případě.

Co jiného může blb vymyslet než lejstro ?!

P. Balcar 20.9.2012 11:00

+1

V. Horáková 19.9.2012 20:30

A Kalouskovy nápady byly někdy k něčemu ? ? ? ? ?

Jediný dobrý nápad by byl možná tenhle :

http://vtipy.netroof.eu/item/8339/sbohem-a-satecek/

V. Machciník 19.9.2012 20:28

Chce to taky kolek přilepit na hlavu i Kalouskovi

Stejně obsahuje víc jak 40% alkoholu. Permanentně navalený chemik ministrem financí.

P. Broda 19.9.2012 17:54

Osobně si myslím

že ten bordel co tady rádoby pravice dokázala udělat už dohromady nikdo nedá ! Likvidace malých a středních podnikatelů ,střední třídy , rodin z dětmi pracujících a důchodců je evidentní . Zvyšování daní je příčinou i poslední kauzy z metylalkoholem .Stát neplní základní funkce a jediné co dokáže je dělat represe .

J. Orlík 19.9.2012 19:07

Re: Osobně si myslím

To je dosti pochybný názor. Střední třídu nelikviduje naše vláda, ale Evropská unie, případně naše levice, která jim cpala horem, spodem.  Dotace z EU a sociální síť s malými oky, ve které uvízne spousta těch, kteří by nemuseli, odnaučily spoustu lidí pracovat a starat se sami o sebe a o své rodiny. Bohužel. Dnešní živnostník, který maká 12 hodin denně včetně sobot a nedělí, pátků i svátků, má stejný příjem, jako cikánská rodina se třemi dětmi, kteří se všichni válejí doma a pvykuřují a popíjejí před svými polorozpadlými, druhdy pěknými domy.  Tak se nedivte, že se do té sociální sítě cpe stále více těch lidí, kteří by jindy normálně tvrdě pracovali. Omezme podpory, omezme dotace, zaveďme systém, který fungoval dlouhé desetiletí a bude zase všechno v pořádku. Není totiž nic horšího, než pocit nespravedlnosti, který u Čechů hodně převládá. To, že ČSSD zavedla neuvěřitelné mandatorní výdaje, které dnes musí, ze zákona, každá vláda dodržovat, je na vińě. Ale to je věcí celé EU. Potom se neprodukuje ani zboží, ani služby a žijeme z milodarů Bruselu. Nevím, zda si to, vůbec, uvědomujete. A protože se nic nevyrábí a nic neprodukuje, nejsou ani peníze do důchodového systému. Na to nám EU nedá. Prostě si, spousta lidí v ČR a potažmo v EU, žije fest nad poměry. Dokonce i ti nejchuděí, kteří skoro vůbec nepracují. KAždý by měl mít takovou životní úroveň, jakou si, díky své práci, zaslouží.

j. kříž 19.9.2012 20:38

Re: Osobně si myslím

škoda že takhle svět nefunguje ani nikdy nefungoval

F. Skupík 19.9.2012 22:11

Re: Osobně si myslím

A platí Orlík řádně daně???Nebo šidí stát jak to jen jde???

F. Skupík 19.9.2012 22:21

Re: Osobně si myslím

Všichni můžou za všechno,jen naše strana a vláda zase nemůže za nic.???

Už 6 let tady naše strana a vláda dokazuje že to prostě nedokáže!!!Proč když to vezme do pracek ODS a Kalousek,jde všechno do krachu???Je to už potřetí.A vždy krach a zlodějiny podvody lhaní a nakonec ještě vraždění svého národa!!!Pravice už má 23 mrtvých lidí.To nepočítám ty od kalouskových nefunkčních padáků!!!

M. Chmelíček 20.9.2012 12:33

Re: Osobně si myslím

Pak, že v jednoduchosti je síla.

J. Novák 20.9.2012 6:17

Re: Osobně si myslím

Orlík na Hrad! Orlík na Hrad! Volaly děti v mateřské školce a cinkaly klíčky od svých pokladniček...

P. Broda 20.9.2012 8:51

Re: Osobně si myslím

To pane Orlík myslíte vážně? Že střední třídě cpala levice horem dolem ? Ještě by mne zajímalo jestli víte co jsou to mandatorní výdaje ? Zjevně ne .Potom by jste totiž nepsal takové bludy . Ano lze souhlasit že zneužívání dávek hlavně určitou skupinou je do nebe volající . Ani za dobu vlády rádoby pravice se nezměnilo nic .

Když se zvedají daně lidé nenakupují nebo nakupují levněji v zahraničí nebo na černých trzích ,pak se nevyrábí následně se propouští a lidé končí na sociálkách . Tak že místo výnosu daní ať přímých tak nepřímých jdou peníze na sociální zajištění nebo končí v zahraničí potažmo v kapsách lidí kteří třeba pančují kořalku a nejenom tu ! EU do našeho hnoje netahejte ..

M. Dubanová 19.9.2012 17:23

Starý otrávený alkohol a

nové kolky, nejste Vy pane Kalousku génius? Chcete říct, že ty statisíce lahví s otráveným alkoholem budete kontrolovat, a to každou jednotlivě, pak je přelepíte NOVÝM KOLKEM a ten alkohol bude stoprocentně bezchybný? A můžete, prosím, laskavě vysvětlit, co dělají všechny ty státní kontrolní instituce, které jsou tady proto aby kontrolovaly KVALITU veškerého zboží v této zemi? To znamená potraviny, hračky, prádlo, alkohol, jsou za to, totiž placeny, ale oni nekontrolují evidentně vůbec nic. A ještě bych ráda věděla, jak je možné, že se tady léta prodával na stáncích velice levný a nezdaněný alkohol. to jste si také nevšimnul? ani ty daně Vám nechyběli,?

Kdo za to bude potrestán, díky tomu NEOMLUVITELNÉMU státnímu lemplovství už umírají lidi, snad jste si všimnul?

F. Skupík 19.9.2012 23:12

Re: Starý otrávený alkohol a

jj na starý a možná závadný alkohol dá nové kolky???

F. Skupík 19.9.2012 23:54

Re: Starý otrávený alkohol a

jj na starý a možná závadný alkohol dá nové kolky???

P. Ruzicka 19.9.2012 16:32

Přitom je to jednoduché

Každým rokem jiný kolek, jiná barva, jiné zpracování a během roku tvrdé kontroly! K čemu máme kontrolní úřady, když nedohlíží? Buď je absolutně zrušte a slevte podle toho daně, nebo pravidelně zveřejňujte jejich náplň a výsledky. Ono, když člověk narazí na vadnou potravinu, tak aby přímo žádal kontrolní úřady, ať s tím něco udělají. Dokud se to nedá do médií, tak to pro nikoho nic neznamená. Za postižené by se neměli zavírat jen podvodníci, ale i lidé, co odflákli svou práci! Kdyby byl stát důsledný, nikdy by k tomuto nedošlo.