15. července 2009 9:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kanadští hoteliéři: Víza pro Mexiko katastrofa, pro Čechy v pořádku

Čechy v Kanadě nechtějí ani zástupci turismu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čechy v Kanadě nechtějí ani zástupci turismu | foto: Shutterstock

OTTAWA Kanadský turistický sektor dnes vyjádřil velkou lítost nad rozhodnutím Ottawy zavést víza pro Čechy a Mexičany. Bude to podle něj mít "katastrofický" dopad. Představitelé místní turistiky na tiskové konferenci v Ottawě také vytkli vládě, že je o kroku předem neinformovala.

Kanadská vláda oznámila toto rozhodnutí, které zdůvodnila zvýšením počtu žádostí o azyl od občanů obou zemí, v pondělí. Vízová povinnost začala platit ode dneška. Cestující však podle Ottawy mohou ještě dnes o víza požádat mimořádně při příletu do Kanady.

Zástupci místního turismu se ohradili hlavně proti vízové povinnosti pro Mexičany. Neslyšeli prý, že by turisté této země někdy žádali o statut uprchlíka. Ottawský hoteliér Hume Rogers připustil, že naopak jen málo Čechů přijíždí do Kanady jako turisté.

"Mexický trh je pro nás důležitým trhem...Vracejí se všichni domů...Ekonomický dopad bude katastrofický pro více kanadských podniků, které pracují s mexickými turisty, a bude mít dominový efekt. Všechny hotely, auta, činnosti jsou rezervovány dlouho předem," zdůraznili zástupci v prohlášení.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!