7. listopadu 2012 12:37 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kanceláře už netáhnou, přesto v Praze vyroste ruský Tetris

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Kancelářský projekt Tetris Office Building na Praze 4 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kancelářský projekt Tetris Office Building na Praze 4 | foto: JLL

PRAHA V Praze 4 nedaleko metra Budějovická vzniká nová kancelářská budova s názvem Tetris Office Building. Hotová má být ve druhém čtvrtletí 2013. Stavitelem je zahraniční soukromý investor, který dosud působil hlavně v Rusku a v Česku staví poprvé. Firma si přála zůstat v anonymitě.

Ve srovnání s jinými kancelářskými projekty v lokalitě bude vznikající stavba menší, k pronájmu nabídne 4821 metrů čtverečních kanceláří. Záměrem stavitele není budovu po dokončení prodat, chce jí provozovat dlouhodobě.

Kancelářský projekt Tetris Office Building na Praze 4

Současně developer připravuje v Praze další kancelářský projekt o výměře kolem 10 000 metrů čtverečních, sdělil novinářům Eduard Forejt, vedoucí oddělení kancelářských nemovitostí realitní společnosti Jones Lang LaSalle.

ČTĚTE TAKÉ:

Výstavbu v Praze 4 začal developer na spekulativní bázi, tedy bez předem sjednaných nájemců. JLL však už se zájemci o pronájem jedná, s některými firmami se už dokonce dohodla, uvedl Forejt.

Pražský kancelářský trh nepřestal ani ve třetím čtvrtletí klesat, uvedlo nedávno sdružení poradenských firem Prague Research Forum. Vlastníci administrativních budov pronajali meziročně o 11 procent kanceláří méně, mezičtvrtletně trh klesl o 38 procent.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz