30. července 2015 7:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Karlovarské minerální vody koupily Hanáckou kyselku, o ceně mlčí

Výroba Hanácké kyselky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výroba Hanácké kyselky | foto: ČTK

PRAHA Karlovarské minerální vody a.s. koupily od italského výrobce lihovin Molinari majoritní podíl v Hanácké kyselce z Horní Moštěnice na Přerovsku.

Informují o tom čtvrteční Hospodářské noviny.

Moštěnická firma dosud patřila společnosti P.K. Invest, ve které italská likérka vlastnila 70 procent akcí, zbylou třetinu měly Karlovarské minerální vody (KMV). Cenu transakce ani jedna z firem nekomentovala.

„Odkoupili jsme celou Hanáckou, tedy podíl našich dosavadních společníků, kteří ve stávající struktuře fungovali dva roky. Nyní budeme sami rozhodovat o směřování značky,“ řekl deníku majitel skupiny KMV Alessandro Pasquale. Do značky Hanácká kyselka chce investovat a věří, že pro ni najde nové exportní trhy.

Karlovarské minerální vody byly v Hanácké kyselce, která patří mezi přední tuzemské výrobce minerálních vod, už dřív minoritním společníkem. Většina Hanácké kyselky tehdy patřila podnikatelce Evě Jakubkové.

V roce 2013 klesly tržby Hanácké kyselky meziročně o pět milionů korun na 274 milionů korun. Loni její tržby podle HN činily 190 milionů korun.

ČTK