Úterý 26. května 2020svátek má Filip 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kaufland zakázal zaměstnancům jíst a pít. Druhý den vše odvolal. Šlo prý o nedorozumění

Kaufland (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kaufland (Ilustrační foto) | foto: Jiří Bervida, MAFRA

PRAHA „Jídlo a pití se s okamžitou platností smí konzumovat výhradně ve společenské místnosti nebo v kuřárně,“ stálo v novém nařízení bohumínské pobočky obchodního řetězce Kaufland. Jeho zveřejnění na internetu vyvolalo velký ohlas. Kaufland poté oznámil, že došlo k nedorozumění, a od opatření se distancoval. Pro některé pozice ale stále platí.

Na sociálních sítích vyvolala velký ohlas fotografie, kterou sdílel zaměstnanec bohumínského Kauflandu ve facebookové skupině Přiznání prodavačů. Bylo na ní interní sdělení oznamující zákaz konzumace jídla i pití na pracovišti. Dle nového nařízení se zaměstnanci mohli občerstvit pouze v prostorách společenské místnosti či v kuřárně. „Na žádném jiném místě filiálky nelze mít láhev s pitím a pít, ani jídlo a jíst,“ stálo v něm. Opatření mělo platit i v letních měsících a výjimku z něj mohli dostat jen ti, kteří přinesli potvrzení od lékaře.

02.ledna 2018 v 20:06, příspěvek archivován: 03.ledna 2018 v 13:00

A v Kauflandu už se zaměstnanci nenapiji

Podle serveru iRozhlas.cz  příspěvek během jediného dne sdílelo 1400 lidí, dalších 700 jej okomentovalo. Většina z nich chování obchodního řetězce odsoudila s tím, že pracovníci podle nich mají právo jíst a pít. Soucit vzbuzovala především situace pokladních, kteří si často nemohou dovolit z místa jen tak odejít. 

„Zakazovat pít vodu kdykoli potřebuji je ze zdravotního hlediska trestuhodné, zvlášť když se nemůžete jen tak zvednout od kasy. Je lepší mít po ruce lahev a napít se, když je třeba, než si přivodit vážné problémy spojené s nedostatkem tekutin,“ napsala například jedna z uživatelek Facebooku.

Kaufland: Došlo k nedorozumění

Ve středu oznámil Kaufland v tiskové zprávě, že došlo k nedorozumění.  „Musím s politováním konstatovat, že opatření uvedená ve zmiňovaném sdělení byla zavádějící a je pochopitelné, že mohla vyvolat u našich zaměstnanců nevoli,“ uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Nařízení se údajně mělo vztahovat pouze na některé zaměstnance. 

„Pracovníci na pokladnách a informacích mohou mít lahev s pitím přímo na svém pracovišti na k tomu určeném místě. Pracovníci ve skladu mohou mít lahev s pitím v kanceláři na příjmu zboží. Pracovníci pekárny a obslužného pultu mohou mít lahev s pitím v zázemí pultu,“ upřesnil Kaufland.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Kasina a herny mohou otevřít | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Kasina a herny mohou otevřít | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Kasina a herny mohou otevřít | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!