29. dubna 2015 10:49 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kdo neskáče, není Čech. Tribuny v O2 Areně poškodilo hopsání fanoušků

Čeští fanoušci na hokejovém MS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čeští fanoušci na hokejovém MS | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Populární kratochvíle českých fanoušků se výrazně podepsala na stavu pražské O2 areny, kde za pár dní začne mistrovství světa v hokeji. Skákání tisíců lidí v rytmu pokřiku „Kdo neskáče, není Čech“ poškodilo výsuvné tribuny. Jejich oprava vyšla na desítky milionů.

Vlastník libeňské haly, společnost Bestsport Arena, musel před šampionátem investovat do rekonstrukce více než dvojnásobek ročního provozního zisku. Tedy více než 150 milionů korun. 

Největší část šla na opravy výsuvných tribun, které v minulých letech poškodilo hromadné skákání fanoušků. Stavební práce trvaly dva roky.

ČTĚTE TAKÉ:

„Kromě běžných menších provozních investic směřovaly největší částky především do rekonstrukce výsuvných tribun. Projektanti nepočítali s tím, že fanoušci na nich budou poskakovat se známým pokřikem ´Kdo neskáče, není Čech´. V minulých letech proto tribuny dostaly zabrat,“ uvedl mluvčí společnosti Bestsport Arena Oldřich Babický.

Po jedenácti letech provozu podle něj už nevyhovovalo ani osvětlení a ozvučení haly, proto ho majitel haly nechal vyměnit. Zrenovovala se také centrální kuchyně. 

„Došlo i k výměně čtecích hlav turniketů, dále k repasi výtahů či výměně rentgenových rámů. Další výraznou investicí za téměř 30 milionů korun je přestavba skyboxového patra v O2 areně, které získalo nový exkluzivní VIP prostor - Premier Club. Nově otevřený společenský prostor o rozloze téměř 1 500 metrů čtverečních je až pro 400 lidí,“ vyjmenoval další úpravy libeňské haly Babický.

Právě sázka na nejbohatší klienty se podle Babického vyplatila, obsazenost VIP prostor je prý před hokejovým mistrovstvím světa nejvyšší v historii. „Skyboxy i klubové patro jsou prakticky vyprodané,“ podotkl Babický.

Společnost Bestsport Arena vznikla reorganizací bývalého vlastníka a provozovatele libeňské O2 areny, firmy Bestsport akciová společnost. Nový majitel a provozovatel haly tak není zatížen původními závazky. Firma, kterou původně stejně jako Sazku vlastnily sportovní svazy, byla v insolvenci od března 2011.

Lidovky.cz, ČTK