17. června 2011 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kdo prodělal na stávce? Od trafik po železnici

Z hlavního nádraží v Praze nevyjel jediný vlak.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z hlavního nádraží v Praze nevyjel jediný vlak. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA "Dopravní nedostupnost. Dnes volno." Nejen čínská restaurace, která se s včerejší stávkou vyrovnala tímto nápisem, zela prázdnotou.

Prázdné koleje po celé zemi se zákonitě nejvíce promítly do ztrát železnic. České dráhy podle předběžného odhadu přišly o 70 milionů, nákladní doprava ČD Cargo o 57 milionů a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) o 20 milionů korun. Snížily se i tržby trafik a­ prodejen v nádražních halách, v ­podchodech metra a částečně i v ­pražských supermarketech.

STÁVKU JSME SLEDOVALI ON-LINE:

KDO JE VÍTĚZEM STÁVKY? PANUJE NESHODA

Přesné škody, způsobené včerejší stávkou, ještě nejsou vyčíslené. Některé se zřejmě podaří i snížit, například v nákladní dopravě se včerejší ztráty nahradí v příštích dnech.

Anketa

Souhlasíte s tvrzením odborářů, že stávka skončila jejich vítězstvím?

Ano, zvýšili tlak na vládu. 2370
Ne, akorát naštvali ostatní lidi. 7663

"Pět milionů korun nás bude stát uvedení železničních dopravních cest do provozu a 15 milionů korun proděláme na poplatcích za užití železnic, které jsme včera nevybrali. V příštích dnech ale může být využití dopravních cest intenzivnější, přesnou výši škod proto zatím nelze určit," uvedl pro LN Pavel Halla, mluvčí SŽDC.

Více o dopadech stávky čtěte v pátečních Lidových novinách.

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.