Diskuse k článku: Kdy doženeme Německo? Jak se liší polistopadové vize a realita

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 285
  • Poslední: 17.3.2017 10:01
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Šrámek 24.1.2017 9:15

Zbývá říci,kdo jsou majitelé podniků a co se učili na školách.Přestalo se oslovovat učitele soudruhu,soudružko,ale v jejich hlavách se nic nezměnilo.Spíše naopak.Vnuk dostal pětku,když řekl,že komunisté jsou ti,co po dědečkovi v roce 1969 stříleli.Stále tak mají poučky o tom,že jen kapitalista(majitel) bohatne,když pracující ožebračuje a platí jim žebrácké mzdy.Baťovo prohlášení,že ,,úmyslně platím vyšší mzdy,abych podpořil odbyt vyrobeného zboží" jaksi je držen stále v utajení.Tak se od toho odvíjí i nedostatek finací ve zdravotnictví,kultuře a krachují obchodníci.Nikdo nechce odhalit to tajemství sousedních zemí,kde berou zemědělci,obchodníci,průmyslníci svoje zisky,když ceny výrobků jsou srovnatelné,ale mzdy jsou třikrát vyšší!

S. Hammer 24.1.2017 12:59

Baťu jste šeredně vytrhnul z kontextu, ale šeredně. Baťa platil svým dělníkům ne úmyslně víc než jim platit měl, jak by snad vyznělo z vašeho citátu, ale platil jim víc než jiní továrníci konkurence svým dělníkům proto, že jeho (Baťovi) dělníci měli úplně jinší produktivitu práce než ostatní kolem. Jeho stavby rostly asi desetkrát rychlejším tempem než stavby konkurence, spousta jeho provozů byla udělána tak, že dělníci přesně věděli, jakou budou mít výplatu. Každý u něj si ostatně musel umět výplatu spočítat. Každý u něj musel mít v krvi všechny hlavní myšlenky jeho firmy, aby vždy věděl co dělá, proč to dělá, jaký to má smysl dělat. Přečtěte si Miroslava Ivanova, vypadnou vám oči z důlků kdo byl Baťa a co dokázal.

J. Sovák 17.3.2017 9:47

I vy dokazujete, proč jsou naše platy, důchody a životní úroveň tak bídná. Dodnes tady vládnou bojovníci proti komunizmu, kteří si myslí že čím více je zadupou do země o to více se budeme mít lépe. Podílí se na tom velkou měrou i ústav totalitních režimů. Tím se dostala spousta lidí mimo proud, který by chtěl tuto zemí posunout k lepší životní úrovni. Tito lidé si říkají, když my jsme to zlo pro naši republiku tak my pro ni nic dělat nebudeme, když jsme lidé druhé kategorie, tak ukažte co umíte jak dokážete uživit lidi v tomto státě a naplnit státní pokladnu, je to již jenom na Vás ale bez nás. Ještě tu nikdo nevyhlásil že všichni lidé v tomto státě si jsou rovni a nikdo nemá právo urážet druhého.

K. Novák 24.1.2017 9:06

Ve výrobě másla na hlavu jsme Německo předehnali. Podle této diskuze zcela určitě.

J. Krejčí 24.1.2017 8:05

Ještě kdybyste nám řekli, kdy za všestranné a masívní podpory ze strany západních spolkových zemí se to podaří oblastem bývalé NDR. Jen sýčkujete.

S. Hammer 24.1.2017 12:50

Ano, ani východní Německo není ušetřeno následků komunismu, marastu majetkového ale hlavně morálního. Ani taková síla, jako jsou západní spolkové země, ho dosud nedostaly zcela rovně na nohy. To aby si někteří uvědomili, co komunismus "dokáže".

J. Sovák 17.3.2017 10:01

Ten kapitalizmus je opravdu neschopný něco udělat . Komunisté u nás museli po válce dát dohromady zničený průmysl, navíc tu scházelo dva a půl milionu odsunutých Němců demokratickým režimem presidenta Beneše a proto tu bylo spousta prázdných fabrik kde nebylo možno získat zaměstnance, protože ti byli v Německu. Také tu scházelo 360 000 co zahynulo v době války. Nakonec se to podařilo a měli jsme nejvyšší životní úroveň východního bloku. Nový režim dokázal pouze všechno rozkrást a životní úroveň již deset let téměř neroste a propadli jsme se mezi státy východního bloku až na jejich chvost. Tak se konečně ukažte i mimo keců ty již nikoho nezajímají, jak jste to mysleli dobře.

P. Ritter 23.1.2017 18:54

Kikinoidi a ovaroidi si zřejmě neuvědomují, že když se český stát zbavil možnosti využívat přírodní bohatství a těžbu a zpracování předal zahraničním firmám, udělal obrovskou chybu, za kterou bude hodně dlouho a hodně bolestivě pykat.

Kikina Klaus kdysi vyhlásil, že "stát",tedy jeho vláda je špatný hospodář a soukromníci budou lepší hospodáři než on a jeho vláda. Proto rozdával nebo levně prodával všechno, co se rozdat nebo prodat dalo a proto má dnes stát problémy třeba s cenou vody a kvalitou údržby vodovodní sítě. Kikinoidi a ovaroidi naprosto nechápou, že vysoká životní úroveň Norska je ve značné míře dána tím, že si Norsko zachovalo 100% ropy. zemního plynu a vody a tyto komodity obhospodařují státní podniky - ropu a zemní plyn StatOil, proti které nemá konkurenční Aker BP velké šance, vodu 100% obhospodařují StatKraft(výroba) a

StatNett(distribuce).

Norsku zůstávají nejen daně, ale i zisky z těchto komodit a Norové nemusejí brečet, že jim utíkají stovky miliard jako brečí Češi.

P. Ritter 23.1.2017 18:56

Norsko: Energetická zásobárna Evropy

.

www.mzv.cz/file/1026553/_2013_07_25_Norsko_energetika.pdf

S. Vor 23.1.2017 19:58

jo,jo,mají to chytře vymyšlené ...velkou část el,energie prodávají do Švédska,něco do Finska a ještě jim spoustu zbyde s vodou si také nelámou hlavu...ne nadarmo se jim říká "země vody" se zemním plynem obchodují poměrně ve velkém a ten zisk z ropy v podobě phm udržují ale dost krutým způsobem,když je i pro Nory asi nejdražší v Evropě.Ale jak jistě sám víte,oni si už dávno tyto penězovody ošetřili svým dnes již notoricy známým fondem.V době krize před deseti lety řešili paradoxní situaci,kdy celá Evropa nevěděla jak minimalizovat ztráty z propadu ekonomiky a oni nevěděli jak své zisky ochránit před totálním znehodnocením,protože žádná banka nebyla schopna garantovat jejich aktiva včetně úrokových sazeb,tak to udělali šalamounsky do budoucna umožnili Evropě podílet se na jejich národním fondu včetně nás.Mě jen udivuje,že mnoho politiků a i zde diskutérů,když na to přijde řeč,berou to automaticky jako samozřejmost.V každém případě jsou rozumní hospodáři a nemají v národní povaze odklánět

S. Vor 23.1.2017 19:58

V každém případě jsou rozumní hospodáři a nemají v národní povaze korumplovat,krást nebo odklánět....ví dobře,že by byli sami proti sobě.Mně prostě Norsko bere a imponuje snad ve všem.

P. Ritter 23.1.2017 20:15

Norové mi rovněž imponují a opravdu mně překvapilo, jak mají bez předstírání a okázalosti rádi královskou rodinu, v řadě rodin mají portréty královské rodiny, portréty královské rodiny jsou i nabízeny jako suvenýry turistům.

Královský palác je rovněž neokázalý a jak jsem zjistil, tak ho střeží 3 vojáci a jen při střídání stráží se pozná, že ta budova je něčím významná.

Norové jsou přátelští a vstřícní, i když zdrženlivější než jiné národy. Překvapilo mně, že v Norsku je možné ujet stovky kilometrů, aniž by bylo možné potkat nějakého policajta a všichni Norové přitom disciplinovaně dodržují předpisy a i na úzkých horských silnicích si dávají přednost a nesnaží si vynucovat přednost pro sebe. Po celých 10 dní jsem v Norsku neviděl jedinou havárii a přitom některé horské úseky vypadají nebezpečně. Myslím, že Norové drží víc při sobě a jsou vůči sobě tolerantnější než Češi.

S. Vor 23.1.2017 20:22

možná jste je neviděl hlavně proto,že hodně a rádi vužívají možnosti pohybovat se v civilu,zejména v období letní turistické sezony.Hodně Čechů je proklelo za obrovské pokuty (přepočet) :-)) Vzpomínám na jednu návštěvu v roce v červenci řádění Breivika jich bylo všude na každém rohu spoustu i na dálničním hraničním přechodu.Stejně jsem se vyhnul tomu dobrodružství v Oslu jen o čtyři dny...kde se coural?? Stejně by ale nebylo o co stát:-))

P. Ritter 23.1.2017 20:34

Věřím Vám, že se policisté schovávají za civil. Já viděl policisty jen v Oslu, byla to nějaká námořní policie nebo něco takového - neptal jsem se jich:))

Byl jsem u statku a konírny norského krále, který tam prý občas jezdí zajezdit si na koních. Ani tam jsem neviděl žádného policajta, ale to může být proto, že tam zrovna král nebyl.

V Norsku je opravdu draho a Norové se mají co ohánět, když chtějí mít vyšší životní standard, Na druhé straně mají právo odpočinout si od práce a žít nějakou dobu z velkorysých sociálních dávek - prý to občas zkusí pár lidí.

S. Vor 23.1.2017 20:49

Ano,kolem toho královského statku vede blízko turistická trasa a každý to respektuje,co jsem slyšel,nemívá žádnou ochranu i když se tam zdržuje,ale to už je z mého pohledu čtyři roky,co jsem byl v Oslu naposled.Pak už jsem jezdil jen daleko na sever mimo trasu Osla.K tomu královskému paláci.....prošel rozsáhlou opravou a úpravou exterieru a interieru a samozřejmě je náležitě oddělena soukromá část od té návštěvní...a potom i co se tam tenkrát stalo musí mít systém ostrahy a bezpečnosti,ale dělají to na rozdíl od Zemana tak aby nikdo nic nepoznal.Pro srovnání je jeho královské sídlo možná víc než o polovinu menší než švédského krále Gustava ve Stokholmu.

P. Ritter 23.1.2017 21:03

Nory a ostatní potomky Vikingů mám rád od doby, kdy jsem jako kluk četl knihu "Zrzavý Orm" a její pokračování od švédského filosofa a spisovatele Bengtssona, Je to skvělá a velice vtipná kniha o Vikinzích v době slavného krále Haralda Modrozuba, je tam skvělý černý a suchý humor a mnoho zajímavostí o loupeživých výpravách Vikingů do Evropy.

Doporučuji přečíst, stojí za to. Dá se stáhnout na uloz.to, je tam ve formátu pro čtečku.

P. Ritter 23.1.2017 21:06

P.S. - kam jezdíváte na sever Norska? Uvažoval jsem, že letos na dovolenou pojedu buď na Korsiku, kterou mám rád nebo se podívám na sever Norska, kde jsem ještě nebyl.

S. Vor 23.1.2017 21:18

Moc jsem si oblíbil kraj Troms a Finmark...bohužel už jsem trošku omezen altrozou tak už po dvoutisícovkách lézt nemohu a ani na podstatně nižší kopce.Tak volím přechody a na to je ideální tato oblast,ale ženu to ještě dál Švédské Laponsko.Letos bych rád dokud mám ještě zbytek sil udělal přechod na podzim (říká se tomu období tam "Ruska")ve Finsku u Ruska se spec. cestovkou.Za zlatokopy.Takové mé sny jako Špicberky nebo Šarek mi už proklouzly mezi prsty.Už na to nemám fyzičku ani peníze.:-.))

J. Škodák 23.1.2017 21:52

Zde plaťí, že když dva dělají totéž, nemusí to být ve výsledku totéž. Kdyby byli Češi v Norsku, tak by to stejně rozkradli!

J. Nový 24.1.2017 7:27

Ještě že máme ve státě kromě hloupých kikinoidů a ovaroidů ještě chytré havloidy, kteří rozumí všemu a vždy vědí, co je správné!

S. Hammer 24.1.2017 13:02

Havloidé Kikinoidy a Ovaroidy umožnili...

S. Cesky 24.1.2017 7:32

Norové kradou děti! Nechtěl bych tam žít.

J. Škodák 24.1.2017 10:44

Přece jenom spravedlnost existuje. Pokud budou nadále Norové krást české děti, tak jim hrozí, že jim to tam pěkně rozkradou.

S. Hammer 24.1.2017 12:54

Klausovi a jeho partičce šlo jen o vlastní kapsy, zbytek práce ne že by nechtěli, ale ani ji hlavně neuměli. Jednoduché věci Klaus jakožto "velký finační vědátor" doslova po*ral, jenže Klaus byl jen následek Vénova: nejsme jako oni. Všechno zhuntovali a podělali, ale Havel je nechal u kormidel. Za našeho skandování: nejsme jako oni. Měli jsme ještě štěstí, že Havla nenapadlo zařvat: polibte nám p***l! To bychom snad skandovali jako telata ještě dnes.

p. vojvodík 23.1.2017 18:52

Vašek zloděj propisek vám to z knihovny vysvětlí.

P. Ritter 23.1.2017 18:25

Návrh jakéhosi Veselého stavět pomník Klausovi za to, že zdevastoval českou ekonomiku a přičítat mu hospodářské úspěchy vlád, které nastoupily dávno po jeho vládním debaklu, to chce skutečně obrovskou dávku blbosti a demence. Na tom, že se Češi mají v roce 2017 lépe než v na začátku devadesátých let v době Klausovy pseudovlády nemá Kikina Klaus pražádný podíl.

Nedivím se, že Veselému aplaudují největší pitomci, kteří na diskuse chodí.

S. Hammer 23.1.2017 18:28

Na tom, že se nemáme ještě líp má Klaus lví podíl, pane Ritter. Lví.

P. Ritter 23.1.2017 18:57

Souhlasím.

S. Hammer 23.1.2017 17:49

Mrkněte na to, co to je parita kupní síly, PPP. HDP je kravina.

Podle HDP by měli v některých zemích do tří týdnů pomřít hlady a oni si tam vesele debužírují.

J. Kuka 23.1.2017 17:16

Tezko , protoze nemci u nas vlastni media + vetsinu politiku a dnesni stav jim vyhovuje ....

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Vypadá i funguje jako nová. Jen z ní kvůli několika nesmyslům ani nezískám... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...