23. srpna 2012 10:36 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Když padneme my, padnou i další, varuje řecký premiér

Řecký premiér Antonis Samaras | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řecký premiér Antonis Samaras | foto: Reuters

BERLÍN Pokud bude Řecko nuceno odejít z eurozóny, hrozí v měnové unii dominový efekt. V rozhovoru s německým listem Bild to řekl předseda řecké vlády Antonis Samaras. Premiér své varování tlumočil jen pár hodin před klíčovou páteční schůzkou s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Samaras například řekl, že situaci vůbec nepomáhají komentáře některých německých politiků, kteří navrhují, aby Řecko z eurozóny odešlo. Německo podle Samarase potřebuje silnou eurozónu a pokud bude některá země nucena odejít, pravděpodobně by nebyla jediná. "Alespoň tak by to viděly finanční trhy. Bojovat proti tomu by bylo těžké," řekl Samaras.

ČTĚTE TAKÉ:

Řecko žádá více času na reformy

Po páteční schůzce s Merkelovou čeká Samarase další důležité jednání v Paříži, kde se v sobotu sejde s tamním prezidentem Françoisem Hollandem. Řecký premiér se oba státníky patrně bude snažit přesvědčit, aby podpořili žádost Řecka získat více času na zavedení dohodnutých reforem.

Lidovky.cz, ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?