Středa 3. března 2021svátek má Kamil 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Když Vám peníze z důchodu nestačí… Příběh seniorky

Paní Dana: S “Rentou z nemovitosti” jsem se zbavila finančních nesnází | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paní Dana: S “Rentou z nemovitosti” jsem se zbavila finančních nesnází | foto: ILUSTRAČNÍ FINEMO.CZ

PRAHA Na českém trhu je již několik let nabízen produkt, který je v zahraničí u seniorů velmi populární, jedná se o reverzní hypotéku. Nabízí ji finanční společnost FINEMO.CZ, která je regulována Českou národní bankou. Tohle je příběh jedné z klientek, která na reverzní hypotéku vsadila.

ADVERTORIÁL

Paní Daně je 67 let. Po odchodu do penze zjistila, že pouze s důchodem ve svém domku nevyžije. Svého bydlení se ale vzdát nechtěla. Pomohl ji nový finanční produkt určený pro seniory: Renta z nemovitosti.

Dana žije ve svém domku v Říčanech už 20 let. S manželem si tu pořídili starší dům, který postupně celý zrekonstruovali a zvelebili. Manžel paní Dany zemřel krátce po odchodu do důchodu a Dana tak zůstala na vše sama. Finanční potíže na sebe nenechaly dlouho čekat.

Hypotéka pro seniory

Renta z nemovitosti je určena pro lidi nad 60 let, kteří vlastní nemovitost, kterou nechtějí prodat, a potřebují řešit svou finanční situaci. Jedná se vlastně o hypotéku, tedy o úvěr zajištěný nemovitostí. Renta je vyplacena klientovi buď jednorázově, nebo formou pravidelné splátky, případně kombinací obou variant. Klient přitom zůstává majitelem svého domu či bytu. Úvěr je splatný až po jeho úmrtí nebo odstěhování, případně kdykoli dle přání klienta.

Důstojný život seniorů

S malým důchodem nebylo snadné utáhnout domácnost, údržbu domu a běžný život. Úspory se velmi rychle ztenčovaly a Dana začala hledat řešení situace. Věděla, že dům má cenu několika milionů, ale představa, že by ho prodala a odstěhovala se někam pryč do malého bytu, ji upřímně děsila. Přišlo ji absurdní, že je papírově milionářkou, ale přitom na běžné živobytí jí peníze chybí.

Problém vyřešen

Pak se před dvěma lety náhodou na internetu dočetla o Rentě z nemovitosti (více čtěte na Rentaznemovitosti.cz). Zaujala ji možnost, že by svůj dům mohla využít k tomu, aby získala větší obnos peněz, aniž by dům musela prodat. Zmínila se o tom dceři, která žije v USA. Ta hned věděla, o co se jedná, neboť v Americe je tato varianta získání peněz z nemovitosti velmi oblíbená. Maminku podpořila, aby neváhala zjistit, jak Renta z nemovitosti funguje.

„Byla jsem ráda, že jsem se mohla poradit s dcerou, a hlavně, že mi Rentu z nemovitosti schválila. Pochopila, že pokud nemá člověk našetřen větší obnos, a chce prožít důchod důstojně, je Renta z nemovitosti výbornou volbou,“ vysvětluje Dana.

Výše renty sice byla nižší, než kolik by získala prodejem, ale skvělé jí přišlo, že o dům nepřijde, protože zůstane v jejím vlastnictví. To rozhodlo. Zvolila si měsíční výplatu peněz a tím si zdvojnásobila současný důchod.

A jak celý proces získání renty probíhal?

„Nejdřív jsem si požádala o nezávaznou kalkulaci. Když jsem se rozhodla, nechala jsem odhadnout cenu nemovitosti, společně se zástupcem společnosti FINEMO.CZ (o firmě více čtěte zde) jsme pak prošli smlouvu a během měsíce vše uzavřeli. Po zápisu zástavního práva do katastru nemovitostí již dostávám každý měsíc peníze přímo na účet.“

Daně se dnes žije mnohem klidněji. Je spokojená, že si může dovolit koupit něco na sebe, zajet do lázní nebo může přilepšit vnoučatům. Je to skvělý pocit, říká na závěr.

Výhody Renty z nemovitosti:

  • získáte větší sumu peněz na cokoli
  • za Vašeho života nemusíte nic splácet a nikdy se nesplácí více než cena nemovitosti
  • zůstáváte bydlet doma a jste nadále vlastník svého bytu či domu

Chce vědět víc?

Další informace o Rentě z nemovitosti najdete na webu: www.rentaznemovitosti.cz.
Můžete zde požádat o orientační kalkulaci a seznámit se s příběhy klientů.
Můžete také zavolat na linku FINEMO.CZ 233 321 850, kde Vám odpoví na Vaše otázky.

Získejte kalkulaci Renty
Podléháme ČNB dohledu

FINEMO.CZ SE má licenci České národní banky na poskytování spotřebitelských úvěrů (dle zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru).

Zjistit více informací

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Tátové, už také můžete krmit. S HiPP BIO Combiotik® tekutou mléčnou výživou
Tátové, už také můžete krmit. S HiPP BIO Combiotik® tekutou mléčnou výživou

S tekutým pokračovacím mlékem HiPP BIO Combiotik® si nyní mohou maminky odpočinout, krmení miminka totiž zvládnou i tatínkové. Ideální je také na...