6. prosince 2011 10:34, aktualizováno  13:36 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellner chce lyžařské Krkonoše. Za půl miliardy

Lanovka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lanovka - ilustrační foto. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Petr Kellner a jeho finanční skupina PPF chtějí po získání loterijní jedničky Sazky zabrousit do lyžařského odvětví. Chystají se koupit známé krkonošské lyžařské areály ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou a Harrachově, jejichž většinovým vlastníkem je upadající Český svaz tělesné výchovy (ČSTV).

ČSTV je po pádu Sazky v tíživé finanční situaci a rozprodeji svého majetku se dříve či později nevyhne. Informuje o tom server iDnes.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Kellner už za podíly ČSTV ve zmíněných střediscích oficiálně nabídl 280 milionů korun. Při nákupu i ostatních podílů, včetně například těch, které patří Svazu lyžařů, by celková částka podle mluvčího PPF Milana Tománka přesáhla 500 milionů.

Výprodej Generali

Skupina PPF dramaticky zrychlila prodeje akcií italské pojišťovací skupiny Generali. Od 25. listopadu prodala zhruba 4,5 milionu akcií velkopojišťovny za 54,4 milionu eur, tedy za 1,37 miliardy korun. Kellner se tak zbavil 14 procent z celkového balíku akcií.

Skupina PPF koupila balík 31,45 milionu akcií Generali v minulém roce za 562,6 milionu eur (tehdy 13,8 miliardy korun). Podle serveru tak Kellner na prodeji zmíněných téměř 4,5 milionu akcií prodělal přes 680 milionů korun. V minulém roce kupovala skupina PPF za ceny okolo 18 eur za jednu akcii, nyní prodávala akcie za ceny okolo 12 eur.

Šéf ČSTV Pavel Kořan existenci nabídky potvrdil, ale nikoliv konkrétní částku. "Výkonný výbor vzal nabídku PPF na vědomí, stejně jako všechny předešlé. PPF, stejně jako ostatním, jsme odpověděli, že nejdříve musí rozhodnout valná hromada ČSTV o metodě řešení případného zpeněžení majetku," uvedl Kořan.

O krkonošské areály již dříve projevila zájem také společnost vlastnící rozsáhlé lyžařské areály v Tatrách Tatry mountain resorts (TMR), spadající pod finanční skupinu J&T.

Proč krkonošské areály?

PPF se zaměřuje na velké investiční projekty. O lyžařské areály začal mít Kellner zájem s nákupem Sazky. "S převzetím loterijního byznysu Sazky deklarovala skupina PPF, že chce dlouhodobě podporovat český sport," sdělil mluvčí PPF Milan Tománek.

"Nad rámec kupní ceny předpokládá PPF i dlouhodobou finanční spolupráci se Svazem lyžařů ČR a nabízí další podporu například pro přípravu mladých lyžařů," vysvětluje Tománek.

Jak rozhodli minulý týden delegáti, do ledna, kdy se bude volit nové vedení ČSTV, svaz nic prodat nesmí. Prodej se tedy bude řešit až příští rok.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!