10. dubna 2012 12:12 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellner: Korupce je u nás horší než v Rusku

Petr Kellner na oficiálním snímku z roku 2007. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner na oficiálním snímku z roku 2007. | foto: Lidové noviny

PRAHA V Česku vládne "protikorupční vláda". Podle miliardáře Petra Kellnera, který vydělává v Česku i Rusku, je však u nás korupční prostředí mnohem horší než na východě.

Nejbohatší Čech Petr Kellner prý v Česku uplácet nemusí. Je ovšem rád, že média na korupční praktiky a kauzy odkrývají. "Pamatujete, jak jsme se před osmi lety při rozhovoru bavili o korupci v Rusku? Dnes si myslím, že je to horší v Česku," řekl v rozhovoru pro MF DNES.

ČTĚTE TAKÉ:

Tvrdá slova vychází ze zkušeností a pocitu, že míra korupce je v Česku za hranou. "Pokud srovnám situaci tady a tam – a máme v Rusku docela velký byznys – tak situace u nás je bohužel horší," dodal.

Miliardář se také nebojí, že by se v Česku kvůli korupci v blízké době objevil populistický politik a oslovil lidi k boji proti bohatým a velkým firmám. Stát se to prý ale může kdekoliv Evropě, která právě prožívá krizi. "Lidé v Evropě se mají strašně dobře, nikdy se tak dobře neměli, ale málokdo si to uvědomuje," řekl Kellner.

asaAnna Sedláková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!