20. července 2011 10:05 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellner má volné ruce, soud potvrdil konkurz Sazky

Aleš Hušák a Pavel Kořán z ČSTV | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aleš Hušák a Pavel Kořán z ČSTV |

PRAHA Vrchní soud odmítl odvolání společností Gladiolus a E-Invest proti rozhodnutí Městského soudu v Praze o uvalení konkurzu na Sazku.

Informovala o tom mluvčí insolvenčního správce Sazky Lenka Tichá. Již v úterý stáhl své odvolání proti konkurzu předseda představenstva Sazky Aleš Hušák. Konkurz byl vyhlášen koncem května.

ČASOVÁ OSA: Vše o kauze Sazka


"Zpětvzetí odvolání pana Hušáka bylo vzato na vědomí tím způsobem, že bylo řízení zastaveno. Odvolání dvou společností bylo odmítnuto," řekl mluvčí pražského vrchního soudu Jan Fořt.

Společnost Gladiolus se s největší pravděpodobností odvolá k Nejvyššímu soudu, reagoval Martin Danko, mluvčí skupiny Penta, která Gladiolus ovládá.

"V každém případě ale očekáváme, že insolvenční správce vyhlásí veřejnou dražbu, která umožní maximalizovat hodnotu konkurzní podstaty a že tato dražba proběhne transparentně a férově," dodal Danko.

Soud odůvodnění rozhodnutí v nejbližší době zveřejní na internetových stránkách. "Vrchní soud potvrdil, že postup věřitelského výboru byl v souladu se zákonem. Jeho rozhodnutí je dobrou zprávou jak pro věřitele, tak pro Sazku, protože mohou být dokončeny kroky vedoucí k její záchraně," řekl  Dan Plovajko, mluvčí skupiny KKCG, která je spolu s PPF největším věřitelem
Sazky.

ČTĚTE TAKÉ:


Hušák odvolání stáhl, protože věřitelé dali najevo, že by v případě zrušení konkurzu hlasovali pro jeho prohlášení znovu. "Z toho bylo zřejmé, že cesta k reorganizaci Sazky je definitivně uzavřena. Nezbylo mi než minimalizovat škody, proto chci agónii ukončit, aby Sazka mohla normálně pracovat," uvedl v úterý Hušák.

Sazku nyní řídí tým insolvenčního správce Josefa Cupky. Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské haly O2 arena. Věřitelský výbor poté schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které mají sloužit k zachování běžného chodu firmy.

Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda, kterou kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝKONNÁ ASISTENTKA S NJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč