Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
8. srpna 2018 13:17 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellner vlastní nejvýznamnější koncertní místa v Česku. K O2 areně získal i letňanské letiště

Podle odhadů organizátorů na koncert Rolling Stones do Letňan dorazilo 50 000... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podle odhadů organizátorů na koncert Rolling Stones do Letňan dorazilo 50 000... | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Praha Skupina nejbohatšího Čecha Petra Kellnera PPF se stala majitelem dalšího místa pro pořádání velkých koncertů v Praze. Podle Hospodářských novin (HN) získala Letiště Letňany, tedy místo, kde se pořádají největší kulturní akce pod širým nebem. Letiště bude spravovat Prague Entertaiment Group, stejně jako O2 arénu a nově vznikající multifunkční halu. Ta by měla sloužit jako centrum pro pořádání konferencí, firemních akcí či menších koncertů a vyroste přímo vedle vysočanské O2 arény.

Už v době, kdy na letňanském letišti vystupovala legendární rocková skupina The Rolling Stones, která přilákala přibližně 50 tisíc diváků, PPF pozemky letiště vlastnila. Podle HN je získala v září minulého roku od podnikatele Petra Speychala, který měl vůči Kellnerově skupině z minulosti stamilionové závazky. Letiště na PPF převedl v rámci vyrovnání, jeho hodnota je podle účetnictví zhruba 900 milionů korun. Kellnerova skupina díky ovládnutí Letiště a výstavbě nové multifunkční haly výrazně posílí. 

Prague Entertainment Group ze skupiny PPF má s areálem podle informací HN výhledově plány. Zatím není jasné jaké, PPF se k věci odmítá vyjadřovat. „Obecně se nevyjadřujeme ke své investiční strategii a k obchodním plánům,“ říká mluvčí PPF Zuzana Migdalová.

Kellnerova skupina již O2 arenu i letiště v Letňanech do Prague Entertaiment Group zařadila, k úplnému propojení skrze provozovatele největší české haly Bestsport ale zatím nedošlo. „Já a můj tým jsme zodpovědní za O2 arenu, s letištěm nemáme nic společného a zatím nemám informaci, že by to mělo být jinak,“ řekl pro HN ředitel společnosti Bestsport Robert Schaffer.

Změny ve fungování letiště skupina zatím nechystá. „Letiště Praha-Letňany nadále poskytuje svoje služby v rámci veřejného vnitrostátního a neveřejného mezinárodního letiště. S počtem pohybů přes 30 tisíc ročně se řadí mezi frekventovaná letiště,“ uvedl pro HN ředitel Letiště Letňany Robert Speychal.

Lidovky.cz
Premium

Osudové jídlo: genetická odolnost je důležitější než trendy ve stravování

MUDr. Josef Jonáš je lékař působící v některých oblastech alternativní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Bílé jedy, maso a pšenice. Potraviny, které jsou součástí našeho běžného jídelníčku, procházejí revolucí. Během...

Premium

POHLED: Talent, či Padája? Uměl Abraham závodit, nebo byl protežovaný?

Motocyklový závodník Karel Abraham při závodu MotoGP v Brně (17. srpna 2014) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V pátek večer mu přišel e-mail. Otevřel ho, lejstro ve španělštině pomocí internetového překladače přečetl, aby...

Premium

Chybí mi u nás výchova k práci. A vůle nechat lidi dělat, říká Pohlreich

Zdeněk Pohlreich v kuchyni své restaurace Divinis oceňované opakovaně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chod jeho restaurací už na něm nestojí, může se víc věnovat rodině, vlastnímu vydavatelství i sobě. Udržuje se v...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.