Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 4 °C oblačno Předplatné LN
9. prosince 2011 19:02 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellner prodal další akcie pojišťovny Generali

Petr Kellner. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner. | foto: PPF

PRAHA Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera prodala další akcií italské pojišťovací skupiny Generali. V pondělí 5. prosince prodala 1,128 milionu kusů akcií za 13,98 milionu eur (356,5 milionu korun).

S odkazem na hlášení o transakcích akcionářů na stránkách italské společnosti to uvedl server Týden.cz. Od poloviny listopadu Kellner prodal 5,604 milionu kusů akcií Generali.

V minulém roce PPF kupovala akcie Generali zhruba za 18 eur, nyní se jich zbavuje za ceny okolo 12 eur. Jen na pondělním prodeji, s cenou 12,59 eura za akcii, tak PPF podle serveru ztratila 158 milionů korun. V předchozích výprodejích činil prodělek okolo 680 milionů korun. Celková ztráta z akcií italské pojišťovny dosáhla 838 milionů korun.

ČTĚTE TAKÉ:


Celkem loni PPF nakoupila 31,45 milionu akcií Generali za 562,6 milionu eur. Prodejem 5,604 milionu akcií se PPF za necelé tři týdny zbavila v pojišťovně téměř 18 procent ze svého podílu. Za něj dohromady utržila 68,4 milionu eur.

Mluvčí skupiny PPF Milan Tománek serveru sdělil, že obchody s akciemi realizuje "nezávislá investiční společnost z České republiky, která jinak nemá s PPF nic společného". O koho jde, neuvedl.

Generali PPF Holding

Generali PPF Holding působí ve 14 zemích střední a východní Evropy, spravuje prostřednictvím dceřiných společností aktiva téměř 16 miliard eur a poskytuje služby více než 13 milionům klientů. Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v Praze. Je společným podnikem Assicurazioni Generali a Kellnera.

Ceny italské pojišťovací skupiny v poslední době prudce propadly kvůli dluhovým problémům eurozóny. V samotné Itálii tyto problémy přispěly k pádu premiéra Silvia Berlusconiho a jeho nahrazením bývalým eurokomisařem Mariem Montim.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...