24. dubna 2012 10:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellner prodává svůj první tryskáč

Gulfstream 500 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gulfstream 500 | foto: Gulfstream Aerospace Corp.

PRAHA Soukromé letadlo nejbohatšího Čecha Petra Kellnera je na prodej. Gulfstreem 500, který si Kellner pořídil před deseti lety za 42 milionu dolarů, se objevil v nabídce londýnské zprostředkovatelské firmy Jet Business.

Kellner si pro prodej nevybral nejlepší dobu, Jak informovala MF DNES i proto cenu za tryskáč snížil nedávno na 26,95 milionu dolarů.

Podobná letadla lze na specializovaných serverech pořídit i za cenu o miliony dolarů nižší, ale Kellner má výhodu, že letadlo používal sám nebo v rámci své společnosti a nepronajímal ho.

ČTĚTE TAKÉ:

Kellnerův tryskáč má za sebou přes 4 000 letových hodin a vzlétl a přistál více než 1600krát. Na jeden zátah je schopný dolétnout přes deset tisíc kilometrů. Vejde se do něj 20 pasažérů a kromě šestnácti sedaček jsou v letadle ještě dva dvoumístné divany.

Gulfstreem 500 není jediným Kellnerovým letadlem. Nadále si nechává ve flotile novější a modernější Gulfstream G 550 z roku 2008. Před rokem a půl navíc pořídil větší Boeing BBJ, který je prostornější, je v něm ložnice a koupelna, což byl hlavní požadavek. „Má to cenu komfortu, času, ale i toho, že hlava zůstane rychlá,“ uvedl Petr Kellner v rozhovoru pro MF DNES.

Lidovky.cz