24. května 2011 16:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellner s Komárkem dali Sazce poslední nabídku

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Podnikatelé Petr Kellner a Karel Komárek jménem svých skupin PPF a KKCG zaslali akcionářům a členům představenstva společnosti Sazka dopis, v němž naposledy předložili společnou nabídku na záchranu firmy.

Pokud akcionáři Sazky návrh nepřijmou, PPF a KKCG budou na čtvrteční schůzi věřitelů prosazovat konkurz Sazky. Dnes to sdělila PPF. "Zatím to nebudeme komentovat," reagoval mluvčí Sazky Jan Tuna. Zástupci minoritních akcionářů by nabídku přijali.

Vše o kauze Sazka

PPF a KKCG chtějí nechat akcionářům, tedy sportovním organizacím, dvacetiprocentní majetkový podíl v Sazce za předpokladu, že bude proveden restrukturalizační plán, jak jej obě firmy navrhují.

Pět podmínek
Nabídka se váže na splnění pěti podmínek. Mezi nimi je požadavek, aby současný generální ředitel Sazky Aleš Hušák sám odstoupil z funkce předsedy představenstva a ředitele Sazky.

Obě skupiny také chtějí, aby do představenstva firmy byli kooptováni tři zástupci PPF a KKCG, aby nový generální ředitel byl nominován oběma společnostmi, aby akcionáři Sazky podpořili reorganizační plán PPF a KKCG a zavázali se nevykonávat do dokončení reorganizačního plánu svá akcionářská práva a své akcie uložili do úschovy u vybraného notáře či advokáta.

Čtěte také:

"Věříme, že hlavním zájmem Vás, akcionářů a členů představenstva Sazky, je přežití a další fungování této společnosti, a to také zejména z hlediska financování českého sportu," napsaly v dopise PPF a KKCG.

Obě skupiny opakovaně deklarovaly zajištění financování českého sportu v částce minimálně 200 milionů Kč ročně. "Je tak garantováno, že kontinuita financování českého sportu ze strany Sazky nebude v budoucnu - v případě realizace reorganizačního plánu PPF a KKCG - nijak narušena," uvedly.

Souhlas minoritních akcionářů
Autoklub České republiky, který má v Sazce čtyřprocentní podíl, dnešní návrh akceptuje. Jeho představitelé upozornili všechny ostatní akcionáře, že je to poslední možnost, aby zůstali ve hře, protože jinak jde společnost do konkursu a akciové podíly ztrácejí jakoukoliv svoji hodnotu, řekl prezident Autoklubu Roman Ječmínek.

Také Česká obec sokolská, která vlastní 13,54 procenta akcií loterijní společnosti, vidí návrh KKCG a PPF jako jediný možný k záchraně Sazky.

Místopředseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval zopakoval, že odvolání Hušáka navrhovali už v lednu. "V tomto jsme samozřejmě konzistentní a kdykoliv se připojíme k odvolání pana doktora Hušáka," reagoval. Dodal, že nebezpečí konkurzu vnímá ČOV jako velmi reálné, nabídka je prý za současné situace pro sportovní prostředí řešením.

ČTK, Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.