16. ledna 2015 16:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellner se definitivně loučí s Českou pojišťovnou. Prodal zbytek holdingu

Petr Kellner. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner. | foto: PPF

PRAHA Skupina PPF podnikatele Petra Kellnera prodala svůj zbývající 24procentní podíl v Generali PPF Holdingu italské společnosti Assicurazioni Generali za 1,245 miliardy eur (34,6 miliardy korun). Součástí tohoto holdingu je například Česká pojišťovna.

Získáním plného vlastnictví GPH mění holdingová společnost název na Generali CEE Holding, doplnila Generali.

Obdržená platba od italské strany bude podle mluvčího PPF Radka Stavěla mimo jiné použita k doplacení úvěru poskytnutého skupině PPF bankovním syndikátem a k úhradě dluhopisů upsaných skupinou Generali a vydaných skupinou PPF.

ČTĚTE TAKÉ:

Transakce se uskutečnila ve dvou etapách. V první etapě bylo 25 procent akcií holdingu odkoupeno Generali k 28. březnu 2013 a cena činila 1,286 miliardy eur.

„Úplné vlastnictví Generali CEE Holdingu nám dává možnost plně využívat všechny naše investice a urychlit další rozvoj. Region střední a východní Evropy je jedním z našich klíčových trhů v Evropě, jsou zde jasné vyhlídky budoucího růstu. Co se týče ziskovosti, má zde naše skupina jasnou vedoucí pozici,“ uvedl generální ředitel skupiny Generali Mario Greco.

Společný podnik Generali PPF Holding byl založen v roce 2008. Sjednotil obchodní aktivity obou skupin ve střední a východní Evropě a vytvořil jednu z největších pojišťovacích skupin v regionu.

Dokončením transakce s Generali se tak završila téměř dvacetiletá etapa působení PPF v pojišťovnictví v Česku a dalších zemích střední Evropy. Jako součást transakce GPH odprodala své pojišťovny v zemích Společenství nezávislých států.

Generali CEE Holding je jednou z největších pojišťovacích společností ve střední a východní Evropě a s vedoucí pozicí v mnoha z deseti zemí, kde působí. První místo zaujímá v ČR a v Maďarsku, druhé v Srbsku, třetí na Slovensku, a v ostatních zemích patří do první desítky.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz