9. listopadu 2009 16:42 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellnerova PPF vydělala 3,5 miliardy, mnohem méně než loni

Petr Kellner na snímku z roku 2007 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner na snímku z roku 2007 | foto: ČTK

PRAHA Skupině PPF v letošním prvním pololetí klesl čistý zisk na 137 milionů eur, tedy asi 3,5 miliardy korun. Ve stejném období roku 2008 činil čistý zisk skupiny 70 miliard. Tehdy však zisk významně ovlivnila transakce se skupinou Generali.

"Protože jsme během uvedeného období investovali do řady aktiv a neuskutečnili žádné velké prodeje, z nichž každý byznys developer generuje významné výnosy, pokládám čistý zisk 137 milionů eur za dobrý výsledek," komentoval výsledek akcionář PPF Jiří Šmejc.

Skupina PPF

Skupina PPF je jednou z největších mezinárodních finančních a investičních skupin v regionu střední a východní Evropy. Jejím hlavním akcionářem je Petr Kellner. Skupina se zaměřuje na bankovnictví a pojišťovnictví, na investice typu soukromého kapitálu a na investice do nemovitostí. Klíčovou holdingovou společností skupiny PPF je PPF Group N.V. se sídlem v Amsterdamu.

Aktiva PPF činila na konci letošního června celkem 10,129 miliardy eur (zhruba 259 miliard korun), což byl proti konci roku 2008 pokles o 5,6 procenta. Celkový vlastní kapitál skupiny se na konci pololetí ve srovnání se závěrem loňského roku zvýšil o 1,4 procenta na 3,773 miliardy eur (přibližně 96,5 miliardy eur).

Během prvního pololetí zahájila PPF několik investičních transakcí, jejichž dokončení se očekává ve druhé polovině roku. Jejich úplný vliv se tak objeví až ve finančních výsledcích ke konci letoška, uvedla firma. Je to například vytvoření realitního PPF ECM Holdingu, který zahrnuje 42 různých projektů v oblasti nemovitostí.

Dokončení transakce skupina očekává do prosince 2009. Dále je to získání kontrolního podílu v ruském prodejci elektroniky a domácích spotřebičů Eldorado a vytvoření Energetického a průmyslového holdingu s česko-slovenskou investiční skupinou J&T a bývalým partnerem J&T Danielem Křetínským.

"Skupina je stále soustředěna na trhy ČR/Slovenska, Ruska i států Společsnství nezávislých států a také jihovýchodní Asie. Uskutečnili jsme několik významných transakcí slibujících trvalý budoucí výnos, avšak vyžadujících naši rozhodnou manažerskou akci k obratu v hospodaření získaných firem," uvedl Šmejc.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!