20. ledna 2015 14:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellnerovi blízcí lidé budou vyslanci Česka na prestižním fóru v Davosu

Jiří Šmejc. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Šmejc. | foto: MAFRA: Michal Růžička

DAVOS Lídři světového byznysu míří na každoroční ekonomické fórum do švýcarského Davosu. Česko bude mít dva zástupce – Jiřího Šmejce a Jean-Pascala Duvieusarta. Oba jsou blízcí spolupracovníci nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Český byznys, to ve světě znamená hlavně Petr Kellner. Alespoň tak si lze přeložit fakt, že už napodruhé budou jedinými Čechy pozvanými na tradiční setkání ekonomických špiček ve švýcarském Davosu vysoce postavené osobnosti Kellnerovy skupiny PPF.

Účast na každoročním ekonomickém fóru je navýsost prestižní událostí. Pozvánku musí každý účastník dostat osobně od organizátorů. Mezi více než 2 500 lídry světového byznysu, kteří se ve švýcarském lyžařském středisku sjedou už zítra, bude mít Česko rovnou dva zástupce.

Znovu navštíví Davos Jiří Šmejc. Dvanáctý nejbohatší Čech a šéf Home Creditu, nejcennějšího aktiva Kellnerovy skupiny, byl účastníkem fóra i loni.

PSALI JSME:

Jeho jméno figuruje i v letošním seznamu účastníků a Šmejcův mluvčí jeho opětovnou účast potvrdil. Do Davosu se vydá i další vlajkonoš značky PPF, a sice její menšinový akcionář Jean-Pascal Duvieusart.

„Ano, je to tak, Jean-Pascal Duvieusart, minoritní akcionář skupiny PPF, se účastní letošního fóra v Davosu,“ potvrzuje mluvčí skupiny PPF Radek Stavěl. 

Duvieusart sice pochází z Belgie, na seznamu účastníků ale figuruje jako host z České republiky. Ani pro něj nebude společnost světových byznysmenů ničím novým. Fóra v Davosu se zúčastnil už v roce 2013. Duviesart vlastní 0,53 procenta akcií PPF Group.

Tomáš Plhoň