2. listopadu 2012 17:33 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellnerovi se daří, zisky jeho PPF vzrostly o 2,4 miliardy

Petr Kellner na oficiálním snímku z roku 2007. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner na oficiálním snímku z roku 2007. | foto: Lidové noviny

PRAHA Čistý zisk PPF, jedné z největších finančních skupin ve střední a východní Evropě, stoupl v prvním pololetí podle mezinárodních účetních standardů o 98 milionů eur (2,4 miliardy Kč) na 248 milionů eur (6,2 miliardy Kč). Hlavním akcionářem společnosti je nejbohatší Čech Petr Kellner.

"Náš přístup k řízení aktiv a pasiv je poměrně konzervativní, proto i naše investice vedeme především k tvorbě dlouhodobé hodnoty. V minulém pololetí jsme pokračovali v nastoupené odvětvové a teritoriální diverzifikaci," komentoval výsledky finanční ředitel PPF Pavel Horák.

ČTĚTE TAKÉ:

Vlastní kapitál skupiny vzrostl proti konci roku 2011 o 371 milionů eur a přesáhl k 30. červnu 4,8 miliardy eur (120 miliard Kč).

PPF je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Má aktivity od bankovnictví a pojišťovnictví přes nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů či zemědělství, až po největší ruský obchodní řetězec se spotřební elektronikou. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz