2. dubna 2012 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellnerovo Eldorado počká s koupí dalších obchodů

Petr Kellner. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner. | foto: PPF

MOSKVA Největší ruský řetězec spotřební elektroniky Eldorado, patřící investiční skupině PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, pozastavil rozhovory o koupi ruské firmy Rembyttěchnika. Ta provozuje 40 obchodů na Urale a na Sibiři.

Napsal to dnes hospodářský list Vedomosti. Mluvčí PPF Milan Tománek se na dotaz zdržel komentáře."Akcionáři Eldorada se rozhodli posečkat s novými nákupy," napsal deník.

ČTĚTE TAKÉ:

Ochladnutí zájmu podle něj souvisí s potížemi s integrací předchozí akvizice do Eldorada. To koncem ledna koupilo 28 obchodů sítě Beringov v centrálním Rusku za odhadovaných 40 milionů dolarů (asi 743 milionů Kč). Oba řetězce se mají plně sloučit do konce roku.

O možné koupi největšího prodejce spotřební elektroniky na Urale Rembyttěchnika za přibližně 80 až 90 milionů dolarů (asi 1,5 až 1,7 miliardy Kč) se začalo hovořit před měsícem.

PPF

PPF je mezinárodní investiční skupina, která podniká v oblasti realit, spotřebitelského financování a bankovnictví. Působí na trzích střední a východní Evropy a Asie.

Před několika dny ale majitelé sítě rozeslali partnerům dopis, podle něhož šlo o nepřesnou informaci a vlastníci se nemění. "Aktivita PPF sklouzla k nule, teď jsou rozhovory pozastaveny," řekl listu spolumajitel řetězce Andrej Maloletko.

Eldorado má na 700 obchodů

Řetězec Eldorado, který PPF loni ovládla ze 100 procent, disponuje zhruba 700 obchody včetně franšíz. Dříve se hovořilo, že má zájem získat dalších sedm či osm regionálních sítí. Eldorado je sice v Rusku největším prodejcem bílé techniky počtem obchodů, ale tržbami jej předloni předstihl konkurent M.video.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Pozice PPF v ruském maloobchodu je silná i díky vazbám na největší Kellnerův byznys - spotřebitelské financování v rámci skupiny Home Credit, jež v Rusku působí jako banka.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz