6. prosince 2011 20:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kellnerův Home Credit míří do Indie

Petr Kellner na oficiálním snímku z roku 2007. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner na oficiálním snímku z roku 2007. | foto: Lidové noviny

PRAHA Skupina Home Credit, která poskytuje spotřebitelské financování, uzavřela minulý týden smlouvu, která jí umožní vstoupit na indický trh. Na diskusním setkání vydavatelství Euronews to řekl šéf finančního plánování a analýz skupiny Jaroslav Gaisler.

"Od Nového roku spustíme pilotní projekt v Indii. Minulý týden jsme podepsali joint venture s indickým partnerem," uvedl Gaisler.

ČTĚTE TAKÉ:

Skupině Home Credit meziročně vzrostl čistý zisk za devět měsíců roku 2011 o 12 procent na 195 milionů eur (asi pět miliard Kč). Home Credit B.V. je od roku 2002 předním poskytovatelem spotřebitelského financování v Rusku, od roku 1997 v ČR, od roku 1999 na Slovensku, od roku 2005 v Kazachstánu, kde drží menšinový podíl, a od roku 2007 v Bělorusku. Firma podniká také v Číně a ve Vietnamu.

Skupina je součástí skupiny PPF Group N.V., což je jedna z největších finančních a investičních skupin ve střední a východní Evropě. Jejím hlavním akcionářem je Petr Kellner.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.