7. prosince 2009 8:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kimovy džíny se ve Švédsku dlouho neohřály, obchod je stáhnul

Jakob Ohlsson, Tor Rauden Kallstigen a Jacob Astrom stojí za značkou NOKO | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakob Ohlsson, Tor Rauden Kallstigen a Jacob Astrom stojí za značkou NOKO | foto: ČTK

STOCKHOLM Švédský obchodní dům zarazil prodej džínsů z komunistické Severní Koreje. Podle serveru BBC News tak učinil krátce před tím, než se kalhoty značky Noko Jeans měly začít prodávat. Svůj krok vysvětlil tím, že nechce být spojován s politikou.

Za značkou Noko Jeans stojí tři mladí Švédové, kteří zprávu o stažení jejich výrobků ze stockholmského obchodního centra PUB považovali za vtip.

Džíny značky NOKO

"Všechno bylo z obchodu odstraněno," potvrdil Jakob Ohlsson, který Noko Jeans založil spolu s Jacobem Aaströmem a Torem Raudenem Källstigem. "Upřímně doufám, že stáhne také všechno, co má na sobě nápis 'vyrobeno v Číně'," dodal.

Ředitel obchodního domu Rene Stephansen to vysvětlil tím, že centrum není prostorem pro diskuze o Severní Koreji. "Pro nás to není otázka Noko Jeans. Je to otázka politického problému, s nímž PUB nechce být spojován," prohlásil.

K prodeji budou na internetových stránkách
Kalhoty měly být k dostání v butiku Aplace, který je součástí centra. Jeho provozovatel Kalle Tollmar se prý o rozhodnutí obchodního domu dozvěděl půl hodiny před otevřením. "Je to škoda," litoval stažení exotického produktu. "Budeme je ale prodávat na našich webových stránkách, stejně jako to bude dělat Noko Jeans," dodal.


ČTĚTE O NOKO JEANS

Lidovky.cz, ČTK