28. června 2012 10:05 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

KKCG tvrdí, že Světlík vyvedl z Vítkovic 225 milionů korun

Podnikatel Jan Světlík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podnikatel Jan Světlík. | foto: Lidové noviny

PRAHA Generální ředitel společnosti Vítkovice Holding Jan Světlík podle skupiny KKCG vyvedl v roce 2008 s dalšími třemi lidmi z firmy 225 milionů korun. KKCG kvůli tomu podala žalobu, kterou se zabývá Krajský soud v Ostravě. Světlík obvinění odmítá, píšou Hospodářské noviny.

Světlík a tři další manažeři podle žaloby v roce 2008 od britské firmy Regent Finance Limited koupili ostravskou firmu Spojené slévarny za 225 milionů korun. Slévárny ale byly údajně bezcenné, což potvrdil i posudek společnosti KPMG, který je založený v soudním spise. Regent Finance je propojen se Světlíkovým obchodním partnerem, kamarádem a exšéfem SSM Martinem Ulčákem.

ČTĚTE TAKÉ:

"Jan Světlík se s oblibou prezentuje jako zachránce a budovatel Vítkovic. Přitom dělá činy, kterými záměrně, ve spolupráci se svým kamarádem Martinem Ulčákem, Vítkovice tuneluje na úkor ostatních akcionářů," sdělil HN mluvčí KKCG Daniel Plovajko. Skupina KKCG miliardáře Karla Komárka vlastní deset procent akcií Vítkovic.

"Slévárny jsme kupovali před krizí. Nebyla to úspěšná koupě, to je pravda. Ale před krizí vypadalo vše jinak, firma měla v té době cenu, kterou jsme za ni zaplatili," řekl deníku Světlík. Mezi oběma stranami již proběhlo několik soudních sporů, například více než sedm let se táhne spor o akcie, které představují podíl na firmě 11,25 procenta.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Vítkovice Holding zastřešuje celou strojírenskou skupinu vystupující pod značkou Vítkovice Machinery Group. Tu tvoří firmy s ročním obratem kolem 20 miliard korun. Holding zaměstnává 8500 lidí.

Lidovky.cz, ČTK