17. února 2013 17:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Klaus na biatlonu oblékl českou značku a zapadl mezi pořadatele

Prezident Václav Klaus dorazil do Nového Města na Moravě na biatlon | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Václav Klaus dorazil do Nového Města na Moravě na biatlon | foto: ČTK

PRAHA Končící prezident Václav Klaus vyrazil na světový šampionát v biatlonu v bundě českého výrobce. Oficiální oblečení pro mistrovství světa v biatlonu totiž dodává tuzemská outdoorová značka Alpine Pro a od pořadatelů ho nafasovala i hlava státu.

"Pan prezident bundu a čepici dostal jako dar od pořadatelů," potvrdil serveru Lidovky.cz Jiří Pošvář z mediální sekce šampionátu. Není to přitom poprvé, co se prezident oblékl do reklamního oblečení sportovní akce. V čepici oblepené sponzory se pravidelně objevoval například při zahájení Jizerské padesátky.

ČTĚTE TAKÉ:

Klausův outfit potěšil výrobce sportovní módy Alpine Pro. "Na zakázku pro asociace vyrábíme top artikly s nejvyšší funkčností," komentoval pro server Lidovky.cz vybavení pro biatlonové mistrovství světa marketingový ředitel společnosti Petr Billy. "Ceny takových bund se pohybují v rozmezí od 5000 do 7000 Korun," dodal.

Prezident Václav Klaus dorazil do Nového Města na Moravě na biatlon

Prezident Václav Klaus dorazil do Nového Města na Moravě na biatlon

"V budoucnu nevylučujeme použití fotografií s Václavem Klausem a mimochodem, prezident od Alpine Pro obdržel i olympijský set," řekl Billy. Zájemci si však bundu z mistrovství nekoupí, v běžném prodeji se totiž neobjeví.

khuKarel Hrubeš

Najdete na Lidovky.cz