Diskuse k článku: Klausův Jakl nečekaně souhlasí s Havlem

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 89
  • Poslední: 21.5.2009 11:32
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
21.5.2009 9:24

Dva magori promluvili.

Dva magori promluvili. V koncentraku se nevyrabely nadbytecne produkty kdyby to tak bylo tak by nemecka armada mela dostatek zbrani a vyhrala by valku.  To ze v koncetracich naucili i zida pracovat tak to bylo proto ze nemci meli vse praceschopne lidi v armade na fronte. Ve skodovackem koncentraku lide pracujou na takove lemply jako je Havel a Jakl.

21.5.2009 9:40

Re: Dva magori promluvili.

Hochu, hochu, je tezke nekomu neco vysvetlovat, kdyz nema na to, aby pochopil hloubku myslenky...

21.5.2009 11:32

Re: Dva magori promluvili.

Jony,jenom hlupák nepochopí,že ten Havel vůbec nepřirovnává Škodovku ke koncentráku ( a tím  míň pracovníky Škodovky k vězňům ). Jeho myšlenka byla o smyslu nadvýroby aut v dnešní době,a v tom má bohužel pravdu,ať už si o Havlovi myslím cokoli.

21.5.2009 9:06

Přirovnání automobilek ke koncentrákům je hloupé, ale ......

........ někomu se může líbit, což je např. u myxslitele typu presidentova poradce Jakla, pochopitelné!!Rv:-)

21.5.2009 8:24

Jen kdyby to řekl někod z DS nebo NS, to by bylo...

Ukázkový případ, že svoboda slova je jen pro vyvolené. Pokud by tohle řekl někdo z DS nebo NS, to by bylo. Okamžitě by se spustil proud argumentů, že automobilky jsou užitečné, dávají lidem práci, zvyšují naší prosperitu atd. atd. atd. Když to řekne někdo spjatý s vládnoucí nomenklatůrou je to zajímavý názor k diskuzy.

21.5.2009 8:29

Zadny proud argumentu - zatceni

Zadny proud argumentu by se nespustil. Recnik by byl okamzite zatcen, aby nemohl marit vysetrovani a nekolik dni by byl vyslychan. Neco by se na nej urcite naslo, napriklad popirani holokaustu, protoze v koncentraku se nevyrabela auta a on pry tvrdi ze ano (i kdyz netvrdi). a tak podobne.

21.5.2009 9:00

Re: Jen kdyby to řekl někod z DS nebo NS, to by bylo...

Svoboda slova a též celá demokracie po česku jsou přímo úměrné stavu Vaší peněženky. Slova jako SVOBODA a DEMOKRACIE jsou v ČR tak vzdálená, že jedno je na západním konci vesmíru a druhé na východním. Pokud chci demokracii, musím na ni mít peníze. Pokud chci peníze, nemám čas - a tedy nemám svobodu. Svoboda je pojem pouze pro české politiky, kteří mají dojem, že když mají svobodu, imunitu a díky mediím vždy pravdu, jsou na tom ostatní podobně.

21.5.2009 8:05

ARBEIT MACHT FREI

PRACE OSVOBOZUJE a SVOBODA SE PLATI SROTOVNYM  nebo-li danemi, tzn. cim vyssi dane , tim vic svobody, proto podporujeme LS, protoze LS se rovna vyssi dane. Pokud jsem rekl neco spatne, necham se od dobytku ve snemovne rad poucit.

21.5.2009 6:41

Krize

z nadvýroby je pouze produkt kapitalismu. V jistý čas se na trhu ocitne to co byllo připravováno pro výrobu a je toho na jednom místě více než trh dokáže pojmout, protože výrobci chtějí být první a utrhnout v zisku co jde. V Česku se tomu například napomáhá rušením linek MHD nebo železničních spojů ve prospěch rozšířování spotřeby automobilů.

21.5.2009 6:54

Re: Krize

Obávám se že si pletete příčinu a následek. Pokud jezdí vlak prázdný protože lístek je drahý (třeba autobus je na stejné trati normálně levnější prakticky vždy) pak logicky dojde k jeho zrušení, to že řada lidí si spočte že u běžného auta je jízda ve dvou levnější než vlakem s tím že dojedu kam potřebuju a ne že skončím kdesi na ušmudlaném nádraží, odkud se musím dopravit do místa kam potřebuji nějakou další cestou (na to rádi nadšenci zapomínají) a že když skončím mohu odjet a ne čekat opět vede k tomu že vlak nepoužijí. Po pravdě když cena MHD je kolem 12,- za jízdenku, leckomu se vyplatí jet autem než by čekal na městské vzdálenosti to vyjde za podobnou cenu (půl litru benzínu je asi tak stejně) a opět je to pohodlnější. Takže problém není v tom že se něco ruší, je v tom že lidé se chovají tak jak jim to lépe vyhovuje, za pohodlí vlastní dopravy si prostě připlatí. Jestli je aut víc než trh dokáže pojmout, to je problém spíše automobilek, než spotřebitelů. A po pravdě kapitalismus má jistě řadu nevýhod, ale bolševické "řízené hospodářství" jich mělo značně více.

21.5.2009 2:39

Zajímavý a nečekaný souhlas ...

Soudruh Klausův Jakl, to je ten soudruh , co před prezidentskou volbou se radil se soudruhem poradcem Šloufem. Něco prý slavili. Pak zas soudruh něco prohlašoval, že není z opice. To je přece jasné ?? Na hradě nemohou být přece opičáci. A teď zase souhlasí se soudruhem disidentem Havlem. Jestli oni také nejednali o těch eurodisidentech ??? Nebo jestli nebudou náhodou  k tomu 20.výročí Sametové revoluce psát nějaké Poučení z krizového vývoje ve straně a ve společnosti ?? Soudruh Šlouf, Jakl, Havel a snad i další ... No zase bude rušno.. Je třeba zase udělat nějaké dohody..(Y)     Rv     (Y)

21.5.2009 7:02

Re: Zajímavý a nečekaný souhlas ...

Iljiči, Ijiči obávám se, že jste zmotal Jakla, Weigela a Hájka v jednu trojjedinou bytost. To je skoro jako poplést si Evu Holubovou s Davidem Černým a Václavem Marhoulem :-)

21.5.2009 8:42

Re: Zajímavý a nečekaný souhlas ...

To je sice pravda že to popletl,ale moc zase né.Jeden větší magor a podrazák jak druhý(á).Z první i druhé trojice.

21.5.2009 2:11

hmm

Kdyz ten pan nemluvi o evoluci, tak z nej obvykle padaji rozumne nazory. S clankem naprosto souhlasim.

21.5.2009 2:08

Více aut pracujícím!

Paroubek vidí, že aut je pořád mezi všeholidem málo, málo je tedy i lidí, kteří je montují. Šrotovné za každou cenu, to vytrhne bídu z paty nuzákům! No nedejte tomu šroťákovi hlasy ve volbách... A až si pak stejně to autíčko ani se šrotovným nebudete moci dovolit, Paroubek vám to vysvětlí - "kdo z vás to má".

21.5.2009 2:05

SKORO JAK V DAVOSU

Pripadam si trochu jak ve skolce pobliz VSE. Obvzlast Kohout s tim, co zaslech v jistych kruzich, me uplne dorazil.

20.5.2009 22:50

Lucerna

Ja mit prachy za pul Lucerny, prijmy z 12 let prezidentovani, mit dozivotni rentu v radu desitek tisic, a byt tak tezce za vodou, tak taky vedu reci o tom, co je mi do nejakych delniku, co chteji praci... to se to keca... sasek pocmarany a ze to neni treba tolik aut? No neni. Muze byt mene! A taky muze byt mene rohliku! Proc je tolik rohliku! Lidi muzou zrat mene a jezdit mene! Vseho muze byt mene! Vseho je nadprodukc,e na co se podivam. Tulpasove! Paka! Jakl i Havel! A nejvetsi nadprodukce je nadprodukce zbytecnych politiku!

20.5.2009 23:12

Re: Lucerna

Problem neni v tom, ze muze byt mene rohliku. Problem je v tom, ze je snaha vyrabet vice "rohliku" nez je potreba (nez jaka je kupni sila obyvatel)  a soucasne tuto vyrobu dotovat od jinud (napr. z vyroby masla).

21.5.2009 6:45

Re: Lucerna

No problém je že konkrétně v případě škodovky ale auta na odbyt jdou, což ráčkující blekota nějak nepostřehl. To jestli se na tom podílí německé či slovenské šrotovné, je z pohledu čecha jedno. Pokud automobilka nevyrábí na sklad, jak asi může veškrna tvrdit že se dělá "pro výrobu"?

20.5.2009 23:35

Re: Lucerna

no toto, ty si pšknš vypatlaný pako(Y)

21.5.2009 8:13

Re: Lucerna

Naprostý souhlas R^ Mít  mld Kč na kontě tak taky hezky vykládám o Pavdě a Lásce! ! ! To samé Havel když v 90.letech mlel o tom,že lidé bydlí v králíkárnách(bytech). Je to blbec a vůbec se divím,že ho Ti američani tak žerou.Prakticky na co šáhnul to posr.al,Nazdar.

20.5.2009 22:24

Oba Vaše výroky jsou lehce zrůdné, pane Havle!

Nejen ten poslední  -  "Mně to připadá lehce zrůdné. Je to, jako by někdo řekl, že koncentrační tábory být musí, protože přece potřebují zaměstnání ti dozorci a věznitelé." (nikoho jiného takové zcestné přirovnání nenapadlo, dokonce ani Dělnickou stranu a ČSNS), ale především Váš známý výrok o "humanitárním" bombardování Jugoslávie! 

20.5.2009 22:49

Re: Oba Vaše výroky jsou lehce zrůdné, pane Havle!

Mamko jak vás uspokojuje být denně od nevidím do nevidím plně pozřena stupidním montováním několika kusů železa. Jestliže ano, tak by bylo zrůdné se Vás nezastat. 

20.5.2009 23:04

Re: Oba Vaše výroky jsou lehce zrůdné, pane Havle!

Bráno, s montováním železa skutečně nemám co do činění. Více než výroba automobilů, mě zaujalo zcela scestné přirovnání exprezidenta.

20.5.2009 22:16

Klausův Jakl

Zatím jsem si myslel, že Klaus má jen Jana a Václava juniora. Že má též Jakla jsem vůbec nevěděl. Toho má také s Livií?  

20.5.2009 22:31

Re: Klausův Jakl

Ne, ten bude s tou letuškou! :-D

20.5.2009 22:44

Re: Klausův Jakl

Mám na to také podezření, ale z té fotky na mě Jakl působí dojmem, že bude o něco starší než ta letuška. Nemůže ho mít Klaus s tou bývalou moderátorkou Jakl-Vítovou? 8-o:-D

20.5.2009 23:25

Re: Klausův Jakl

No tak vidíte, D.S.! Chtěla jsem napsat, že o tom určitě bude něco vědět exprezident Havel a on už mezitím rozuzlení našel "brána"! ;-O

20.5.2009 22:52

Re: Klausův Jakl

Ne. toho si koupil. A chodí jej na lajně venčit do hradního příkopu.

20.5.2009 23:12

Re: Klausův Jakl

To by snad byl jakteriér, ale chodit zrovna s ním do Jeleního příkopu? Jsem z toho jelen...