22. června 2012 16:56 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Klíčové země eurozóny budou chtít vzpruhu ve výši 130 miliard eur

Rozhodující čtyřka eurozóny na setkání v Římě (zleva): italský premiér Mario Monti, německá kancléřka Angela Merkelová, francouzský prezident Francois Hollande a španělský premiér Marioano Rajoy  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozhodující čtyřka eurozóny na setkání v Římě (zleva): italský premiér Mario Monti, německá kancléřka Angela Merkelová, francouzský prezident Francois Hollande a španělský premiér Marioano Rajoy | foto: Reuters

ŘÍM Představitelé Francie, Německa, Itálie a Španělska se dohodli, že se příští týden na summitu Evropské unie pokusí prosadit přijetí prorůstových opatření v celkovém objemu 130 miliard eur (asi 3,4 bilionu korun).

Řekl to italský premiér Mario Monti, který se v Římě setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, francouzským prezidentem Françoisem Hollandem a španělským premiérem Marianem Rajoyem.

ČTĚTE TAKÉ:

Pro zastavení krize se udělalo dost, ale zatím to nestačí, říká Monti

"Chceme, aby se pro Evropu dohodla významná prorůstová opatření, jejichž objem dosáhne jednoho procenta hrubého domácího produktu, což je kolem 130 miliard eur," řekl Monti. "Růst může mít pevné základy jen za předpokladu, že budeme mít fiskální disciplinu. A fiskální disciplíny lze dosáhnout, jen pokud budeme mít růst a tvorbu pracovních míst," dodal.

Německá kancléřka Angela Merkelová hovoří s italským premiérem Mariem Montim na konferenci v Římě.

Německá kancléřka Angela Merkelová hovoří s italským premiérem Mariem Montim na konferenci v Římě.

Italský premiér uvedl, že se s kolegy na schůzce shodli v tom, že se pro zastavení dalšího šíření krize zatím udělalo poměrně dost. Stále to ale prý nestačí.

Lidovky.cz, ČTK