12. srpna 2009 13:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Klienti Relax Max Tours se vrátili domů, cestovka je v úpadku

Maroko - hory (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Maroko - hory (ilustrační foto). | foto: Martin VaněkLidové noviny

PRAHA Všech 47 klientů i s delegátem zkrachovalé cestovní kanceláře Relax Max Tours se dnes dopoledne vrátilo do České republiky.

Pojišťovna již od kanceláře, která od pondělí není schopna poskytovat své služby, obdržela oznámení o vyhlášení úpadku. ČTK to dnes sdělila společnost Etics ITP, která v Česku zastupuje pojišťovnu Europäische Reiseversicherung AG, u níž je CK pojištěna.

Klienti se vrátili z Maroka domů na náklady pojišťovny většinou v řádném termínu ukončení zájezdu. Podle předběžných odhadů má dalších 90 lidí koupeno zájezd, na který již neodletí. Jak ČTK sdělil jednatel Etics ITP Štěpán Landík, pokud se číslo potvrdí, všichni poškození klienti by měli dostat zpět veškeré vynaložené náklady. Seznamy se však ještě upřesňují.

Relax Max Tours vznikla letos v květnu a specializovala se na zájezdy do Maroka. Podle serveru iDnes ji založil Klaudiusz Kaiser Helman, polský občan tuniského původu. Ten stál i u pádu cestovní kanceláře Oasis Tours v roce 1997. Policie ho tehdy zatkla a obvinila z podvodu. Soudy ho však po 12 letech definitivně zprostily viny. Kvůli tomu chce Helman po Česku žádat úhradu škody a žalovat zemi o stamiliony korun.

CK Relax Max Tours je letos pátou cestovní kanceláří, která se ocitla v problémech a ukončila činnost. Před ní v letošním roce skončily cestovní kanceláře Balkan Travel, RETUR, Tomi Tour a Cool Travel.

Lidovky.cz, ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.