19. srpna 2009 9:59 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Klienti Sunny Days zase spali na letišti, chystají právní kroky

Čekání na letišti (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čekání na letišti (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA/BRNO Klienti cestovní kanceláře Sunny Days, kteří od úterý uvízli na tuniském ostrově Džerba, již dorazili do Brna. Jejich letadlo přistálo podle webu brněnského letiště dnes v 09:21. Původně měli přiletět v úterý ve 14:00, poté byl přílet přeložen na dnešních 4:00. Klienti poslali kanceláři již z ostrova emailem hromadnou stížnost a nevyloučili ani další právní kroky.

Zástupci Sunny Days v Tunisku nebyli podle klientů schopni vysvětlit důvod zpoždění odletů ani přesný čas náhradních spojů. "Řekli nám, že se to mění každou minutou a že co chvíli se poletí. Nejdřív jsme jeli na letiště o půlnoci, kde jsme i s malými dětmi čekali další čtyři hodiny," řekl Zbyněk Kudera z Luhačovic.

"Zpáteční let byl bez vody a bez jídla. Vodu nám nakonec věnoval kapitán z letadla SkyEurope. Čekáme, že se nám cestovní kancelář na naši stížnost ozve, jinak pravděpodobně podnikneme nějaké právní kroky, protože si tam s námi dělali, co chtěli," dodal Kudera.

Jak sdělil jeden z majitelů kanceláře Ridha Ben Ahmed, firma již některé poškozené klienty odškodnila a dalším kompenzace vyplatí. "Odškodníme případ po případu," uvedl majitel. Podle něj byli rekreanti o zpožděních informováni, zůstali ve stejném hotelu a nyní už je všechno v pořádku.

Během srpna a července se údajně zpožděním charterových letů často nedá zabránit. "Doufám, že se nebudou problémy opakovat," uvedl Ben Ahmed.

O hodiny později se odlétalo i do Tuniska

Se zpožděním dnes v noci z Brna odletěli i klienti cestovní kanceláře, které dovolená na Džerbě teprve čekala. Na odlet čekali od úterního večera, letadlo nakonec odletělo dnes v 01:40. Do Brna se k odletu podle serveru tn.cz museli přesunout i zákazníci Sunny Days z Ostravy; zhruba v 19:00 je na severu Moravy vyzvedl autobus.

Cestovní kancelář zákazníky o odkladu předem informovala. Podle televize Nova cestovka ale nejprve uváděla, že spojení zajistí společnost ČSA; ta přitom o žádné objednávce nevěděla. Do Džerby nakonec směřoval letoun SkyEurope.

Opět jde o organizační chybu, cestovka prý problémy nemá

"Jde o cestující cestovní společnosti Sunny Days, kteří se na letišti prokázali letenkou na ostrov Džerba. V letovém řádu ale žádný podobný let nebyl naplánován, šlo zřejmě o nedorozumění či informační šum mezi Sunny Days a leteckými společnostmi," popsal situaci v úterý večer ředitel letiště v Brně Tuřanech Tomáš Plaček.

Problémy s dodržením termínů dovolených měla CK Sunny Days již o víkendu. Lidé od soboty do pondělka čekali na let do Tuniska.

Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na Lidovky.cz