11. listopadu 2011 16:39, aktualizováno 12. 11 18:31 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Klienti zkrachovalé CK West Holiday se vrátili do Česka

Čekání na letišti (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čekání na letišti (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Asi 80 klientů cestovní kanceláře West Holiday, která vyhlásila úpadek, se vrátilo z Turecka do Česka. Na letišti v Praze přistáli po 18. hodině.

Dalších zhruba 100 klientů, kteří zakoupili zájezd u cestovní kanceláře West Holiday a na svou dovolenou již neodletí, může nárokovat náhradu vzniklé škody u ČPP. Klientům budou jejich peníze vráceny formou pojistného plnění na základě Oznámení o škodní události. Informace pro poškozené klienty jsou k dispozici na internetových stránkách www.cpp.cz. Vyplněný formulář je třeba odeslat na korespondenční adresu pojišťovny nebo mailem co nejdříve, nejpozději do šesti měsíců.

Zkrachovalé cestovní kanceláře

Letos zkrachovalo či přerušilo činnost již sedm CK - Karma tour, Pressburg, Parkam holidays, Via Vera, Viva Monde, CK Company diamond wind a nyní CK west holiday.

"Všem postiženým klientům doporučuji, aby se obratem nahlásili na pojišťovnu se svým nárokem," uvedl mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA)Tomio Okamura. Peníze za zaplacené zájezdy jim pojišťovna zaplatí do půl roku. Podle Okamury CK West Holiday patřila mezi menší cestovní kanceláře, ročně odbavila kolem dvou tisíc klientů.

Lidovky.cz, ČTK