31. srpna 2009 11:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kočka už neovládá půlku Mexx Reality, převzal ji osmnáctiletý Wrzecionko

Poloviční podíl v síti realitních kanceláří Mexx Reality získal od Jana Kočky, syna provozovatele Matějské pouti Václava Kočky, Lukáš Wrzecionko (18).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poloviční podíl v síti realitních kanceláří Mexx Reality získal od Jana Kočky, syna provozovatele Matějské pouti Václava Kočky, Lukáš Wrzecionko (18). | foto: facebook.com

PRAHA Poloviční podíl v síti realitních kanceláří Mexx Reality získal od Jana Kočky, syna provozovatele Matějské pouti Václava Kočky, Lukáš Wrzecionko (18). Vyplývá to z údajů z obchodního rejstříku.

Kočka přitom podíl v Mexx Reality získal teprve v březnu, kdy ho koupil od Jiřího Seböka. Druhou půlku firmy stále vlastní Zdeněk Macháček.

Realitní kancelář v březnu sdělila, že Kočka je v Mexx Reality pouze investorem a že se nebude nijak podílet na jejím řízení. Wrzecionko dosud na realitních serverech vystupoval jako makléř Mexx Reality.

Na Macháčkův podíl vydal podle obchodního rejstříku soud v roce 2008 exekuční příkaz. Macháček s ním tak nemůže jakkoliv nakládat. "V případu jde o 16 let starou směnku v řádu jednotek milionů korun, kterou rozporuji.

Celá záležitost byla promlčena již v roce 2005 a protistrana s ní náhle přišla až po tomto promlčení," uvedl už dříve Macháček. V březnu současně řekl, že soud má projednat návrh na zrušení exekuce.

Realitní kancelář Mexx Reality působí na tuzemském trhu od roku 2000.

Pobočky provozuje v celé republice na základě franšízových smluv. To znamená, že poskytuje svou značku, znalosti a způsob podnikání druhým osobám, které jí pak odvádějí část zisku. Na stejném principu podniká z realitních řetězců na českém trhu také například společnost Re/Max nebo Century 21.

ČTK