17. února 2016 10:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kodiaq bude hybrid. Nové SUV od Škody Auto slibuje spotřebu 1,9 litru

Studie nového SUV od Škody Auto nazvaná Škoda VisionS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studie nového SUV od Škody Auto nazvaná Škoda VisionS. | foto: Škoda Auto

ŽENEVA Nejsledovanější novinka od Škody Auto má znovu ostřejší kontury. Česká automobilka představila další podrobnosti a také fotografie svého velkého SUV, který je spojovaný s názvem Kodiaq. Vizi nazvanou Škoda VisionS, blížící se konečné podobě auta, představí Škoda na autosalonu v Ženevě.

Důležitým detailem je pohon. Nový až sedmimístný vůz bude jezdit s hybridním motorem se slibovanou spotřebou 1,9 litrů benzinu na 100 kilometrů.

ROZMĚRY SUV

  • délka 4,70 m
  • rozvor 2,79 m
  • šířka 1,91 m
  • výška 1,68 m

„Škoda VisionSujede v čistě elektrickém režimu až 50 kilometrů, s oběma druhy pohonu ujede na jedno tankování/nabití až tisíc kilometrů,“ slibuje prohlášení mladoboleslavské automobilky.

Vůz, který by měl být k dostání na začátku příštího roku, podle Škody Auto akceleruje se systémovým výkonem 165 kW z 0 na 100 km/h za 7,4 s a dosahuje maximální rychlosti téměř 200 km/h.

Automobilka také zdůrazňuje design vozu, který vychází z „jazyka“, kterým „mluví“ například třetí generace vozů Superb či Octavia. Zmiňuje ovlivnění kubismem a českou výrobou křišťálu. „Linie jsou jasné, precizní a ostré. Na markantně konturovaných plochách vytváří hra světla a stínu silné efekty, zvýrazněné zelenou barvou Island,“ popisuje Škoda Auto.

Nový vůz naváže na menší SUV Yeti, které automobilka vyrábí. V jejím závodě v Kvasinách bude Škoda zároveň vyrábět jiné SUV od jiné značky koncernu Volkswagen - Seat Ateca.

Studie nového SUV od Škody Auto nazvaná Škoda VisionS. Spekuluje se o jménu...
Studie nového SUV od Škody Auto nazvaná Škoda VisionS.
Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz