Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kofole se letos daří, v prvním pololetí vydělala 67 milionů

Kofola. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kofola. | foto: Reprofoto

OSTRAVA Skupina Kofola vykázala v prvním letošním pololetí konsolidovaný čistý zisk 67,609 milionu Kč. Obrat byl zhruba stejný jako v první polovině 2008.

Vyplývá to z tiskové zprávy společnosti, kterou dnes ČTK poskytl její mluvčí Martin Klofanda. Ještě v 1. čtvrtletí 2009 přitom skupina vykazovala ztrátu téměř 87 milionů korun.

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nápojů ve střední Evropě.

Působí především na českém, polském a slovenském trhu, kam vedle nápoje Kofola dodává také sirupy Jupí, vodu Rajec, Top Topic či RC Colu. Celkově v České republice zaměstnává 700 lidí. Majoritní 57procentní podíl ve skupině stále drží rodina Samarasových, původních zakladatelů firmy.

"Výsledky odpovídají charakteru našeho podnikání, první čtvrtletí je pro nás vždy nejtěžší období vzhledem k sezonnosti na nealko trhu a roční zisk je závislý především na výsledku 2. a 3. kvartálu," uvedla finanční ředitelka skupiny Simona Nováková. Výrobce nealkoholických nápojů si podle ní udržel tržní pozice i přes trvající hospodářskou recesi.

Vedení skupiny předpokládá, že pozitivní vývoj výsledku hospodaření se podaří udržet i v průběhu 2. pololetí. Napomůže tomu příznivý vývoj kurzu lokálních měn, ale i zvýšení celkové efektivity skupiny, jejíž součástí je i reorganizace výroby, ke které dochází v průběhu letošního roku.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Dagmar Havlová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Dagmar Havlová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Dagmar Havlová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!