20. srpna 2012 7:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kolik bude brát ředitel ČD? Až 15 milionů za rok

Generální ředitel Českých drah Petr Žaluda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel Českých drah Petr Žaluda | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Vedení Českých drah (ČD) se v září dočká zcela nového sytému odměňování. V porovnání se současnými příjmy by si mělo podle dostupných návrhů polepšit.

Výbor pro odměňování, který vznikl loni po úniku platu někdejšího ombudsmana ČD Petra Fejka, zatím počítá s tím, že dozorčí radě navrhne pro generálního ředitele celkový roční příjem až 15 milionů korun. Píše o tom MF Dnes.

ČTĚTE TAKÉ:

Má jít o částku, kterou doporučila poradenská firma Vratislava Kulhánka Industrial Advisors. "Můj návrh se k této částce velmi blíží," potvrdil Kulhánek. Náměstek, který je současně v představenstvu, má mít strop 12 milionů korun.

O novém systému odměňování se přitom jedná už déle než rok. V červnu schválený plán počítá s tím, že by mělo mít vedení drah 40 procent platu napevno, zbytek mají být bonusy podle plnění ukazatelů jako zisk, zadluženost nebo obsazenost vlaků.

Návrh počítá s většími příjmy, než má vedení rakouských železnic. Dodává ale, že jde zatím o návrh, konečné slovo bude mít dozorčí rada.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!