24. února 2017 15:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kolmý vzlet i hybridní motor. Česká zbrojovka představila nový bezpilotní letoun

Letoun je vybaven dvojící elektrických pohonných jednotek a jedním spalovacím... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letoun je vybaven dvojící elektrických pohonných jednotek a jedním spalovacím... | foto: CZECHOSLOVAK GROUP

PRAHA Vertikální start i přistání, výdrž až osmnáct hodin ve vzduchu, hybridní motor. Tím se vyznačuje nový bezpilotní CANTAS E, který představila česká společnost Excalibur International na veletrhu obranných technologií a technik IDEX 2017 v Abu Dhabí. Firma spadá do strojírenského holdingu Czechoslovak group.

„Letoun je vybaven dvojící elektrických pohonných jednotek a jedním spalovacím motorem. Tato kombinace umožňuje nepřetržitý let po dobu až 18 hodin a zároveň umožňuje velmi tichý chod důležitý při pozorovacích a průzkumných letech,“ stojí v tiskové zprávě společnosti Excalibur International.

Společnost Excalibur International na veletrhu obranných technologií a technik...
Kombinace motorů umožňuje nepřetržitý let po dobu až 18 hodin a zároveň...

Díky koncepci pohonné soustavy je CANTAS E schopen vertikálního startu a přistání, a nevyžaduje tedy žádné další logistické pozemní vybavení. Stroj je čistě českou konstrukcí včetně systému komunikace i autopilota.

Společnost Excalibur vyvíjela tři různé typy dronů v rámci projektu CANTAS. Typ CANTAS E se vyznačuje právě dlouhou výdrží ve vzduchu a je určen pro dlouhodobé pozorování a průzkum. Může fungovat i jako rušící prostředek.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!