15. února 2011 18:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Komárek útočí na Sazku. Chce, aby firma nemohla nakládat s majetkem

Karel Komárek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Komárek. | foto: Lidové noviny

PRAHA Společnost KKCG SF dala Městskému soudu v Praze návrh na předběžné opatření, které by omezilo oprávnění představenstva nakládat s majetkem Sazky. Společnost rovněž navrhla ustanovit předběžného insolventního správce v Sazce.

Vyplývá to z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku. KKCG SF patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, která je významným věřitelem Sazky. Další z hlavních věřitelů Sazky Radovan Vítek se ke Komárkovi zatím nepřipojí.

"Sazka považuje návrh za nedůvodný, zásadně ho odmítá a bude se proti němu všemi dostupnými prostředky bránit," řekl mluvčí Sazky Jan Tuna.


KKCG SF dále navrhla jmenování prozatímního věřitelského výboru Sazky. Důvodem těchto návrhů je podle KKCG to, že Sazka je připravena svěřit své obchodní vedení osobám, jejichž zájmy mohou být v rozporu se zájmy jejích akcionářů a věřitelů. "Dlužník hodlá v nejbližší době činit úkony, v jejichž důsledku zcela nepochybně dojde ke změnám majetkové podstaty dlužníka v neprospěch věřitelů," uvedla KKCG v návrhu.

"Navzdory tomu, že chápeme důvody, které pana Komárka k navržení předběžného opatření vedou, v tuto chvíli nevidíme důvod, proč bychom se k tomu měli připojovat," řekl Tomáš Rybář, právník miliardáře Vítka. Nevyloučil však, že Vítek v budoucnu neučiní podobný krok jako dnes Komárek.

Sazka

Podle právníka Jiřího Markvarta z advokátní kanceláře Ambruz & Dark by soud o předběžném opatření měl rozhodnout bez zbytečného odkladu. Prozatímní věřitelský výbor má podle něj stejné pravomoci jako věřitelský výbor a proti rozhodnutí o jeho jmenování není možné odvolání. "V prozatímním výboru by měly být zastoupeny všechny skupiny věřitelů, podle povahy pohledávek.

Činnost prozatímního věřitelského výboru končí ve chvíli, kdy
soud potvrdí výbor ustanovený na schůzi věřitelů," uvedl Markvart.
Věřitelský výbor obecně dohlíží na činnost jmenovaného správce, schvaluje náklady spojené se správou konkurzní podstaty. Je oprávněn podávat soudu návrhy týkající se průběhu řízení.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!