5. října 2010 19:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Konec dohadů: hotel Pupp na prodej není, Moravský Krumlov ano

Karlovy Vary  - grandhotel Pupp | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karlovy Vary - grandhotel Pupp | foto: Shutterstock

KARLOVY VARY Britská realitní kancelář Luxury Business Holding, která na svém portálu nabízela k prodeji karlovarský Grandhotel Pupp, v úterý oznámila, že hotel na prodej není. Zároveň se hotelu omluvila.

Informovala o tom televize Nova. Zdeněk Horký z realitní společnosti vysvětlil Nově omyl tím, že společnost vycházela ze staré informace z roku 2005 a na základě toho se nabídka objevila na jejím realitním serveru. Nabídka z něj již byla stažena, uvedla Nova.

"Naše společnost Luxury Business Holding, britská společnost, prohlašuje, že v tuto chvíli opravdu není hotel Pupp na prodej. Tímto se omlouvám. My jsme v roce 2005 dostali tuto nabídku na prodej a tím jsme operovali, těmito informacemi, až dodnes," řekl Horký Nově.

"Je mi to velmi s podivem. Je možné, že to mělo souvislost s nějakým velmi spekulativním záměrem," řekl Nově místopředseda představenstva společnosti Grandhotel Pupp Jiří Polanský.

Zástupci společnosti Grandhotel Pupp označili už o víkendu činnost Luxury Business za protiprávní a byli připraveni podniknout veškeré kroky k okamžité nápravě. Vedení hotelu žádné oficiální informace o prodeji nemělo.

Podle generální ředitelky Grandhotelu Pupp Andrey Pfeffer-Ferklové se zprávy o jeho prodeji čas od času objevují už několik let, aniž by se cokoliv skutečně realizovalo.

Grandhotel Pupp se loni propadl do ztráty 16,6 milionu korun, kterou způsobil zejména výrazný pokles klientely. Využití kapacity hotelu se snížilo na 40 procent. Výnosy hotelu loni klesly o 49 milionů korun na 235 milionů korun. Současný vývoj hospodaření hotelu však naznačuje, že by se letos mohl hotel vrátit do černých čísel.

Pětihvězdičkový hotel, v němž noc ve dvoulůžkovém pokoji přijde na 310 eur (7600 Kč) a noc v apartmá na 590 eur (14.600 Kč), kromě ubytovacích a restauračních služeb nabízí i kongresové prostory, balneoprovoz, moderní fitness studio, solárium, kasino či sedm kilometrů vzdálené osmnáctijamkové golfové hřiště.

V nabídce britského realitního serveru je také zámek v Moravském Krumlově, kde je expozice slavné Slovanské epopeje Alfonse Muchy. Zámek v nabídce zůstává nadále, uvedla dnes Nova.

Vlastník zámku, kterým je bratislavská firma Incheba, respektive její česká dceřiná společnost Incheba Praha, již před několika dny připustil, že oznámení o prodeji tohoto objektu platí. "Je to pravda. Ale jde jen o jednu z alternativ, definitivně jsme se pro prodej ještě nerozhodli," uvedl již dříve v rozhovoru pro server Týden.cz jednatel Incheby Radovan Ježovič s tím, že firma v současné době nemá pro zámek využití.

ČTK