Čtvrtek 24. září 2020svátek má Jaromír 23 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Konec Pirátské zátoky prodejcům her nepomohl. Zisky se jim nezvýšily

Dítě v obchodě s videohrami. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dítě v obchodě s videohrami. | foto: Shutterstock

Zavření největšího pirátského serveru The Pirate Bay prodejcům her zvýšit zisky nepomohlo. „Dopad zavření The Pirate Bay byl na naše tržby zanedbatelný,“ přiznal generální ředitel distribuční společnosti Green Man Gaming Paul Sulyok.

Švédská policie zorganizovala 9. prosince velký zátah proti nejznámějšímu pirátskému server The Pirate Bay. Díky tomu se bittorrentový katalog odmlčel a doteď je jeho budoucnost nejistá.

ČTĚTE TAKÉ:

Existují sice alternativy, jak se dostat k pirátským kopiím filmů, softwaru a hudby, ale The Pirate Bay patřil k nejoblíbenějším a největším serverům.

Odvětví, která pirátstvím zásadně trpí, je videoherní průmysl. I když kriminalisté na chvíli odstranili servery jejich dlouholetého nepřítele, nijak zásadně jim to nepomohlo.

Jeden z největší distributorů počítačových her Green Man Gaming například nezaznamenal po zavření Pirátské zátoky žádné razantní nárůsty tržeb. „Dopad zavření The Pirate Bay byl na naše tržby zanedbatelný,“ řekl generální ředitel distribuční společnosti Paul Sulyok pro GamesBeat.

Tato skutečnost ale Sulyoka nepřekvapuje. Společnost Green Man Gaming podle něj není zaměřená na uživatele, kteří vždy preferují pirátství. Tito uživatelé by si totiž software nezakoupili, i kdyby neexistovala téměř žádná jiná možnost, jak ho získat.

„Naši zákazníci jsou takoví, že neváhají zaplatit za potěšení, které jim hry nabízí,“ popisuje cílovou skupinu obchodu Sulyok.

I když Green Man Gaming z uzavření The Pirate Bay v současné době neprofituje, šéf společnosti zákrok policie vítá. „Myslím, že eliminací toho pirátského serveru bude nyní duševní vlastnictví více chráněno,“ míní.

Server GamesBeat oslovil s podobnou otázkou i digitální distribuci her Steam od Valve Corporation a nebo korporaci EA, která digitálně prodává hry přes službu Origin. Odpovědi ani od jednoho z nich se však médium nedočkalo.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!