18. února 2011 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Konference Prague Twenty dnes řeší, zda přežije euro

Vladimír Dlouhý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Dlouhý | foto: Lidové noviny

Euro prochází největší krizí od svého nástupu na trh. Je vhodnějším řešením projekt eurozóny ukončit, nebo naopak utužit spolupráci mezi jednotlivými státy Evropské unie?

Právě na tuto otázku budou dnes odpoledne v Praze na konferenci sdružení Prague Twenty, jejímž mediálním partnerem jsou Lidové noviny, odpovídat bývalý ministr průmyslu a obchodu a nyní člen skupiny poradců společnosti Goldman Sachs Vladimír Dlouhý, autor polské ekonomické reformy Leszek Balcerowicz a bývalý eurokomisař pro vnitřní trh Mario Monti.

Balcerowicz a Monti se po odchodu z vysoké politiky dali na akademickou dráhu. První z nich je profesorem na Vysoké škole ekonomické ve Varšavě, druhý se stal rektorem univerzity v Bocconi.

Otázka přežití společné evropské měny však nebude jediným tématem konference "Evropa na pozadí EURO krize".
Řečníci se vyjádří také k problematice, zda má Evropa vůbec šanci obstát ve světě, nebo zda bude převálcována Čínou a dalšími dynamicky rostoucími asijskými ekonomikami.

Co je Prague Twenty

Obecně prospěšná společnost Prague Twenty byla založena v roce 2009. Hlavní náplní její činnosti je pořádání konferencí, odborných přednášek a jiných vzdělávacích akcí. V další fázi zamýšlí rozvinout vzdělávací činnost zaměřenou na zpracování vybraných výzkumných témat kolektivem studentů.

Prague Twenty založil Vladimír Dlouhý, ředitelem společnosti je Lukáš Kovanda.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.