29. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

KORB: Akciové trhy přibrzdily růst

Japonská burza Tokyo Stock Exchange | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Japonská burza Tokyo Stock Exchange | foto: ČTK

V minulém týdnu došlo na akciových trzích k pozastavení růstového vývoje, když v první polovině týdne akciové indexy atakovaly, případně překonaly úrovně čtyřletých maxim a zároveň letošní maxima.

Ve druhé polovině týdne pak docházelo k ziskovým realizacím a projevila se technická korekce, která může mít přesah do aktuálního týdne. Neměla by však mít vliv na převládající růstový trend, naopak by mohla sehrát příznivou roli pro stabilizaci technických indikátorů před případným dalším růstem do nového obchodního pásma nad úrovní současných maxim.

ČTĚTE TAKÉ

Investoři budou čekat na vyřešení některých klíčových otázek, které ohraničují aktuální pozitivní sentiment. Především vývoj v Evropě ve smyslu úlohy Evropské centrální banky (ECB) a jejího plánu na pomoc zemím bojujícím s nedůvěrou investorů při emisi dluhopisů a také kroky evropské politické elity, které naznačí další směr v eurozóně, mají aktuálně nejvýraznější dopad na vývoj trhů.

Dostatečně „silný“ plán by mohl utlumit systematické riziko, které obsahuje společná evropská měna a zároveň přispět k rychlejší stabilizaci problematických zemí.

Jan Korb, makléř Patria Direct

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!