18. července 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

KORB: Americké banky překvapily

Budova americké centrální banky Fed | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova americké centrální banky Fed | foto: Reprofoto

Závěr týdne patřil poměrně solidnímu růstu, který se odrazil ve výsledcích amerických bank - především pak JP Morgan Chase. Ta navzdory obří ztrátě, kterou avizovala již v průběhu aktuálního čtvrtletí, zaznamenala zisk, který překonal odhady.

Navíc po údajích o vývoji úrovně růstu HDP v Číně za 2. čtvrtletí převládlo mezi investory přesvědčení, že druhá největší ekonomika světa přikročí k programu podpory růstu. Akciové trhy tak končily páteční obchodování růstem, který v mezitýdenním srovnání znamenal mírně pozitivní hodnotu.

Tento týden pak již zpočátku ztratil část pozitivního momentu, když čínský premiér nepotvrdil možné úvahy o plánu na ekonomickou stimulaci. Sentiment na trzích se tak vrátil především ke sledování generovaných makrodat a v tomto období především k výsledkům společností za 2. čtvrtletí.

V minulém týdnu mírně pozitivně překvapila hliníkářská Alcoa Inc. nebo softwarový SAP a banky JP Morgan Chase s Wells Fargo, tento týden již naplno poběží výsledky společností – Intel, IBM, Microsoft nebo Google.

Jan Korb, makléř Patria Direct

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?