Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

KORB: Na trhy se vrátil mírný optimismus

Akciove trhy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Akciove trhy | foto: ČTK

Uplynulých sedm dní přineslo první růstový výsledek za poslední měsíc. Celému týdnu dominovalo očekávání, že americká centrální banka Fed přistoupí k obnovení programu na odkup aktiv. Volatilita na trzích ale zůstala vysoká a přes citelnou snahu o růstový posun nakonec bylo dosažení pozitivních hodnot relativně obtížné.

Vprůběhu týdne se investoři museli vypořádat s opětovným prodejním tlakem proti dluhopisům problematických evropských zemí, když některé řecké a portugalské dluhopisy zaznamenaly historicky nejvyšší úrokový výnos.

V USA probíhal intenzivní prodejní tlak u akcií Bank of America, který výrazně ovlivňoval celý finanční sektor. Obavy z případných problémů společnosti definitivně rozptýlilo oznámení o kapitálovém vstupu Warrena Buffetta do banky v objemu pěti miliard dolarů.

Zveřejňovaná makrodata měla mírně příznivý charakter, ale investoři k nim přistupovali s logikou uspíšení nových opatření Fedu v případě negativních údajů.

Rozuzlení přineslo páteční vystoupení šéfa centrální banky Bena Bernankeho, který současnou situaci americké ekonomiky označil za stabilizovanou bez aktuální potřeby obnovit některý z podpůrných programů. Prvotní reakce na trzích byla silně negativní, ale poté následoval růst, který posunul akciové indexy blízko týdenních maxim.

Z domácího trhu byly sledovaným údajem výsledky společnosti NWR, která pozitivně překvapila ziskem. Růstem v úrovni 10 procent se během týdne prezentovaly akcie Komerční banky, za tímto vývojem stála příznivá hodnocení analytiků spolu se zvýšením ratingu Česka agenturou S&P.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker
Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker

Vyzkoušejte s námi lahodný, bezlepkový tapiokových puding Dr. Oetker. Stačí se zaregistrovat jako testerka a do komentářů odpovědět na otázku.