29. února 2012 9:37 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

KORB: Trh čeká výhled ČEZ a Erste

Budova ČEZ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova ČEZ | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

V uplynulém týdnu dosáhly akcie nových lokálních maxim. Je však patrné, že růstu se dosahuje obtížně. Důležitou událostí bylo schválení finanční pomoci Řecku, což mělo kladný vliv především na euro.

Finanční pomoc budou ještě schvalovat parlamenty jednotlivých zemí eurozóny, zde by ale nemělo dojít k výraznějšímu překvapení.

V závěru týdne se bude konat další summit Evropské unie, hlavním bodem má být navýšení prostředků pro evropské záchranné fondy. Sledovanou událostí bude také aukce likvidity Evropské centrální banky, která v prvním kole půjčila evropským bankám celkem 500 miliard eur.

Na domácím trhu jsme v minulém týdnu zaznamenali výsledky CETV. Společnost přes mírně lepší provozní výsledky zaznamenala jednorázový odpis hodnoty aktiv. Následoval propad akcií společnosti ze 165 korun na aktuálních 135 korun.

Také titul NWR přinesl své čtvrtletní výsledky, akcie společnosti však po prvotní negativní reakci mírně zpevnily a pohybují se na 157 korunách. Investoři oceňují stabilní provozní údaje v poměru k ocenění titulu.

Tento týden přinese své výsledky ČEZ a Erste Bank Group. V obou případech se nečeká zásadnější překvapení, klíčové tak budou výhledy pro další období. V průběhu celého týdne pak bude zveřejňována řada důležitých makrodat především z USA, což vyvrcholí v pátek údaji o stavu zaměstnanosti za měsíc únor.

Právě zlepšení trhu práce je jedním z faktorů, které stojí za růstovým vývojem akciového trhu v USA. Z hlediska postavení trendu pak nadále platí jeho pozitivní charakter, riziko korekce je ale oproti minulým týdnům zvýšené.

Jan Korb, makléř Patria Direct

Najdete na Lidovky.cz